• Воскресенье 27.09.2020
  • Харьков +18.94°С
  • USD 28.25
  • EUR 32.89

Відміна адвокатської монополії: у Харкові прокоментували зміни в діяльності захисників (відео)

Общество    797
Відміна адвокатської монополії: у Харкові прокоментували зміни в діяльності захисників (відео)

Депутати Верховної Ради проголосували у першому читанні за президентський законопроєкт щодо скасування адвокатської монополії.

Тепер у суді інтереси громадян зможуть захищати ще й юристи. Ігор Устименко займається адвокатською діяльністю 20 років. Чоловік пояснює: захисники попередньо підписують з клієнтом договір щодо відповідальності обох сторін, юристи ж цього не роблять.

 

Ігор Устименко, адвокат

Мы повышаем свою квалификацию постоянно, мы ходим на семинары и есть у нас дисциплинарная палата, кода может обратиться человек, если, допустим, работа сделана некачественно. А по поводу юристов – некуда будет людям обращаться за ответственностью. Поэтому я думаю, что нельзя отменять монополию.

 

Адвокатеса Олена Загорська впевнена: на їхній діяльності такі зміни не позначаться, права та обов’язки не зміняться.

 

Олена Загорська, адвокатеса

Для клиентов, я считаю, что эта отмена она несколько нежелательна, потому что нет ответственности представителя. Поэтому клиент может пострадать от недобросовестных действий.

 

 

Юрист Роман Чумак зазначає: наступним кроком буде голосування за законопроєкт у другому читанні.

 

Роман Чумак, керуючий партнер юридичної компанії “Арес”

Безоплатна правова допомога у тому розмірі фінансування, яка вона є на сьогоднішній момент не здатна покрити всі витрати людей, які не мають коштів для звернення до суду. Тому такі люди вимушені не звертатися до суду, і власне не захищати свої права. Адвокатура в свою чергу не запропонувала жодних механізмів.

 

Коли закон почне працювати, звичайним людям і компаніям не доведеться звертатися тільки до адвокатів, щоб вони представляли їхні інтереси в судах. У всіх випадках, крім кримінальних справ, – це зможуть робити і юристи, додає Роман Чумак.

 

Роман Чумак, керуючий партнер юридичної компанії “Арес”

Звичайна людина отримає право вибору: або звернутися до адвоката платного, або звернутися до сисеми безоплатної правової допомоги, або звернутися до звичайного юриста, який буде мати право ходити до суду та захищати інтереси такої людини.

 

Якщо законопроєкт підтримають, адвокатом зможе виступати особа з повною вищою юридичною освітою, що володіє державною мовою, зі стажем роботи в галузі права не менше 2 років. Також захисник повинен скласти кваліфікаційний іспит, пройти стажування, дати присягу адвоката України та отримати свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю.

Автор: Ніколь Костенко
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.