• Среда 23.09.2020
  • Харьков +20.49°С
  • USD 28.21
  • EUR 33.12

25 березня – День Служби безпеки України

Общество    643
25 березня – День Служби безпеки України

25 березня 1992 року Верховна Рада України прийняла закон Про Службу безпеки України, закріпивши її правовий статус, а 2001-го професійне свято працівників СБУ встановлене Указом Президента України.

Як відомо, СБУ співпрацює з понад 100 правоохоронними органами та спецслужбами 60-ти іноземних держав та з 63 профільними структурами у складі міжнародних організацій, у тому числі – НАТО, ЄС, ОБСЄ, ООН.

У Державному архіві СБУ зберігається понад 180 тисяч томів матеріалів, найстаріші з яких датовано 1918 роком.

Гриф державної таємниці з документів радянських спецслужб, що зберігаються в архіві, знято аж  у 2015 році. Того ж року біля будівлі СБУ з’явилася скульптура “Козак-переможець”, яка символізує перемогу над злом, що загрожує Україні. Зараз пам’ятник став одним із символів Служби.

З нагоди 28-ї річниці заснування, до працівників СБУ звернулися низка представників державних інституцій.

Зокрема, Президент України Володимир Зеленський наголосив на винятковій ролі СБУ у захисті державних інтересів:

Шановні друзі!

Вітаю вас із 28-ю річницею створення Служби безпеки України.

За ці роки Служба безпеки довела свою можливість гідно протистояти будь-яким викликам. Тероризм, зовнішня агресія та підривна робота, гібридна війна, кібератаки — в таких умовах сьогодні ведеться боротьба за українську незалежність.

Служба безпеки щодня доводить свою дієвість та результативність. І я впевнений, що трансформації, які чекають на Службу найближчим часом, тільки посилять її і сприятимуть головному — ефективному захисту державної безпеки.

Ваша боротьба не проходить без втрат. Ми схиляємо голови перед загиблими та їхніми родинами, але пам’ятаємо, що зобов’язані продовжувати нашу спільну справу і перемагати.

Бажаю вам стійкості у боротьбі за Україну, за нашу свободу та незалежність, за майбутнє наших дітей. Міцного здоров’я, незламного духу й добробуту вам та вашим сім’ям.

Зі святом!

До бойових побратимів – співробітників Служби Безпеки України – із привітанням звернувся Командувач Об’єднаних сил генерал-лейтенант Володимир Кравченко:

Дорогі бойові побратими!

Щиро вітаю Вас з професійним святом – Днем Служби безпеки України!

Захист національних інтересів, територіальної цілісності та державного суверенітету України є сьогодні пріоритетним завданням співробітників Служби безпеки України. Служба безпеки України — один із ключових органів сектору безпеки та оборони держави. Визначені для Вас завдання важко переоцінити, адже в умовах гібридної агресії всі сфери діяльності держави є вразливими і потребують посиленого захисту.

Наше суспільство нерозривно пов’язує захист інтересів рідної країни, безпеки та міцності української держави, забезпечення своїх прав і свобод з Вашою професійністю, відповідальністю, патріотизмом.

Сумлінним ставленням до своєї справи, високою фаховою підготовкою, працелюбністю, мужністю і відвагою, особливо в районі проведення операції Об’єднаних сил, Ви заслужили наше визнання і повагу. Ми високо цінуємо ваше вірне служіння рідному народові, активний і послідовний внесок у справу утвердження авторитету Закону.

Окремі слова подяки і пошани висловлюю ветеранам СБ України, що віддали багато сил і здоров’я нелегкій праці по захисту нашої Батьківщини.

Переконаний, що співробітники Служби безпеки України завжди залишатимуться зразком гідності й відданості своєму народові й надалі з честю виконуватимуть покладені на них обов’язки з дотриманням принципів законності та справедливості, забезпечуючи територіальну цілісність і суверенітет України.

Бажаю Вам подальших успіхів у виконанні почесного обов’язку!

Від щирого серця зичу всім працівникам Служби, Вашим рідним та близьким міцного здоров’я, щастя, родинного тепла, миру і добра!

Слава Україні!

Читайте також: “Операція на Донбасі: збройні формування РФ вісім разів порушили режим припинення вогню”

Автор: Вікторія Березка
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.