• Среда 23.09.2020
  • Харьков +23.95°С
  • USD 28.21
  • EUR 33.12

УКФ просить Уряд зберегти фінансування культури

Культура    506
УКФ просить Уряд зберегти фінансування культури

Український культурний фонд, котрий надає грантову підтримку мистецьким проєктам по всій Україні, звернувся до Уряду з проханням не поглиблювати культурну кризу.

Звернення, оприлюднене на сайті УКФ, підписали виконавча директорка Українського культурного фонду Юлія Федів, директорка Національного культурно-мистецького та музейного комплексу «Мистецький Арсенал» Олеся Островська-Люта, директорка Українського інституту книги, Олександра Коваль, генеральний директор Національного центру Олександра Довженка Іван Козленко та генеральний директор Українського інституту Володимир Шейко.

Вони попереджають про небезпеки, котрі нависли над українською культурою в наслідок карантину і підкреслюють загрози, котрі неодмінно виникнуть в разі скорочення видатків на культуру: “Інституції і продуценти культури належать до перших постраждалих через неможливість провадити публічну діяльність. Відмова від публічних подій – виставок, концертів, кінопоказів, вистав тощо – миттєво призводить до стрімкого падіння доходів усіх, хто інвестував час, зусилля і кошти у те, аби культура в Україні була доступною, якісною, а її проекти добре організованими. Українські культурні інституції і незалежні виробники уже нині опиняються без ресурсів, що дозволили б виплачувати зарплати, фінансувати першочергові протиаварійні чи реставраційні роботи і навіть настільки насущні потреби як охорону державної частини українського музейного фонду. Це загрожує не просто зупинкою розвитку чи замороженням досягнень останніх років, адже це звична загроза, стосовно якої сфера культури має досвід якщо не подолання, то протидії. Нині виникає загроза значно серйозніша: розпад інституційної системи і втрата цілого покоління талановитих творців і менеджерів культури. Це ситуація, типологічно схожа на стан справ в Україні впродовж 1990-х років.”

Діячі культури звертаються до Уряду з проханням серйозно проаналізувати всі ризики, щоб разом із культурною спільнотою та Комітетом з питань гуманітарної та інформаційної політики Верховної Ради України зробити все можливе для їхньої мінімізації.

На їхню думку, необхідно “переспрямувати видатки розвитку, передбачені на культуру або інші цілі в межах бюджетів головних розпорядників, що управляють інституціями культури, на поточну інституційну підтримку.

Підписанти пропонують: “Зберегти фінансування проєктів Українським культурним фондом, бюджет якого спрямований в першу чергу на підтримку самих продуцентів культури, і таким чином допомогти їм подолати кризу. Важливо зберегти і сприяти програмам УІК щодо підтримки української книговидавничої галузі, яка досягла значних успіхів упродовж останнього десятиліття. Те саме стосується і виробництва кіно: успіх останніх років був можливим завдяки сталості підтримки через механізми Держкіно, оскільки створення фільму – це багатолітній процес. Різке припинення підтримки знецінить уже зроблені інвестиції (зокрема, співфінансування від міжнародних партнерів), спровокує декваліфікацію і втрату кадрів.”

Як повідомлялося раніше, Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики Верховної Ради України звернувся до Уряду України з Заявою щодо недопущення скорочення видатків на культуру в період гуманітарної кризи та війни.

 

Автор: Вікторія Березка
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.