• Среда 12.08.2020
  • Харьков +15.78°С
  • USD 27.6
  • EUR 32.56

У Харкові люди вимагали зупинити знищення рослин (відео)

Общество    605
У Харкові люди вимагали зупинити знищення рослин (відео)

Під Харківською міською радою пройшов пікет проти знищення зелених насаджень.

Одна з його учасниць Ольга прийшла разом із чоловіком та донькою. Жінка нарікає: у місті вже майже не лишилося зон для відпочинку на природі без асфальту та будівель.

Ольга, учасниця пікету

Трошечки обридло, коли дитині не можна показати вже кульбабку. У нас викошують усе. Під виглядом боротьби з омелою вирубують дерева повністю. Хоча це також їжа для птахів, приміром.

До пікету долучилися екологи, дендрологи та біологи. Вони наголошують: у Харкові порушують правила утримання рослин. Наприклад, через велику кількість заасфальтованих доріг зменшується розмір пристовбурних лунок навколо дерев. Від занадто частого скошування рослини гинуть, стверджують фахівці.

Олег Перегон, еколог

Якщо посіяли газон – він поливається. Якщо це просто не газон, а це галявина, це луки. І якщо їх викошувати таким чином, вони просто висихають. Це ризик пожеж, це ризик засівання рудиральної рослинності на кшталт амброзії.

Екологи вважають: якщо ситуація не зміниться, це може призвести до збільшення кількості захворюваності на ГРВІ та інших респіраторних захворювань у харків’ян. Із відповідним зверненням від імені пікетувальників на сесії міськради виступив депутат Сергій Утевський.

Сергій Утевський, депутат Харківської міської ради

Пропоную ввести мораторій на знищення рослин у Харкові, створити комісію за участю експертів і громадськості та розробити науково-обґрунтовані правила поводження з рослинами в нашому місті.

Мер Геннадій Кернес пообіцяв розглянути це питання та найближчим часом надати відповідь.

Автор: Ніколь Костенко
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.