• Среда 12.08.2020
  • Харьков +15.78°С
  • USD 27.6
  • EUR 32.56

Що варто знати харків’янам, які зібралися до кінотеатрів в період карантину (відео)

Общество    629
Що варто знати харків’янам, які зібралися до кінотеатрів в період карантину (відео)

Держава дала зелене світло кінотеатрам. На Харківщині вперше за чотири місяці кінозали зустріли своїх глядачів.

Аліка Піхтерева, кореспондетка

До кінця липня в Україні діє адаптивний карантин. Із заповненістю зал на 50 % та повним дотриманням протиепідемічних заходів змогу відкрити свої двері отримали зокрема і кінотеатри Харкова. Давайте дізнаємося, як убезпечують себе працівники закладу та поспілкуємося з першими за чотири місяці глядачами.

Поновити роботу кінотеатрів було дозволено ще на початку червня, проте, як заявляли у керівництві підкомітету сфери кінематографу та реклами, тоді закладам було просто нічого показувати глядачам. У “Планеті кіно” розповідають: новинок на екранах ми найближчим часом не побачимо, але “добре забуте старе” подивитися вже можна.

Світлана Солапанова, адміністраторка кінотеатру

Мы в масочках. Те, кто работает с клиентами, имеют защитные щитки и работают в перчатках. Кроме того, все наши клиенты должны соблюдать киноэтикет.

Це означає, що глядач має бути в масці, дотримуватися дистанції, а у випадку симптомів ГРВІ – взагалі не приходити. Купувати квитки рекомендують онлайн. Зі свого боку, пояснюють в адміністрації, діють за жорстким внутрішнім статутом.

Сергій, працівник кінотеатру

Мы одеваем пакеты на стаканы с попкорном. Один человек у нас работает с деньгами, второй насыпает продукцию и отдает ее покупателю. – Как уши себя чувствуют? – Уши болят, но ничего страшного.

А ось перший стаціонарний театр Харкова “Боммер” виходить з карантину дещо повільніше. Директорка закладу Тетяна Настасієнко розповідає: на прем’єри найближчим часом також не розраховують.

Тетяна Настасієнко, директорка кінотеатру

Планируем показать то, что показывали в этом году. Может то, что прошлом показывали. Я думаю, что короткометражки наши самые посещаемые люди захотят еще раз посмотреть. Может кто-то не видел.

Карантин перервав серію показів шедеврів світового німого кіно. Попри те, що засновником такого формату вважаються США, цей проєкт націлений продемонструвати харків’янам перші в світі трилери та фільми жахів виробництв різних країн, розповідає директорка.

Тетяна Настасієнко, директорка кінотеатру

Первый фильм мы показывали, который 100 лет назад шел уже в “Боммере”. А перед самым началом карантина мы хотели показать первый фильм ужасов немецкого производства. Называется “Кабинет доктора Калигари”.

Перший кінопоказ тут відбудеться 23 липня. І надалі кожен останній четвер місяця харків’яни матимуть змогу занурюватись у фільми сторічної давнини.

Очільник регіону Олексій Кучер зазначив: ситуація з коронавірусом погіршується. І дозволу на роботу від облдержадміністрації кінотеатри не отримували. Водночас на місцевому рівні немає і заборони.

Олексій Кучер, голова ХОДА

У кінотеатрах я впевнений. Там всіх заходи будуть дотримані. Тому що власник бізнесу зацікавлений в тому, щоб він працював та отримував прибуток.

Попри всі складнощі, кажуть працівники установ, найвідданіші прихильники кіно мотивують не покладати рук та працювати. Наприклад, ця компанія до питання масок поставилася оригінально.

Дмитро, прихильник кінокоміксів

Все в зале в защитных масках. Именно вне зала. Сидим вместе, потому что мы знакомы и так, всё хорошо.

Наразі всі кінотеатри працюють за непостійним графіком, за оновленнями радять стежити на сайтах.

Автор: Аліка Піхтерева
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.