• Вт 16.07.2024
  • Харьков  +36°С
  • USD 41.01
  • EUR 44.73

Під Харковом люди самоорганізувалися і розчистили річку (відео)

Общество   
Під Харковом люди самоорганізувалися і розчистили річку (відео)

Поблизу селища Есхар, що під Харковом, дачники та місцеві активісти розібрали острів зі сміття, який утворився через повалені дерева.

Світлана Жучкова, громадська активістка з Есхару 

Вот это был наш затор. Вот столько пластика. Плавающий вонючий гниющий остров.

Тепер річка Уди поблизу селища Есхар виглядає так. Завдяки двадцятьом людям, які згуртувалися і вирішили самостійно навести лад у місці, де відпочивають. Більшість мають тут, у районі очисних споруд, дачі. Згадують, що раніше Уди нагадували Сіверський Донець.

Євгеній Васильченко, дачник

Рыбы было 6-8 видов хорошей. И уху варили, и приходили на рыбалку. И плавали, и ловили раков. У этой реки — песчаное дно. Очень чисто, очень красиво. И мы на перекатах садились и сидели как в джакузи. А сейчас все постепенно-постепенно запруживалось. И, к сожалению… Стала какая-то канавка мусорная.

Русло перегородили повалені дерева, і утворився острівець зі сміття. Така картина на багатьох ділянках. Активісти взялися за ту, де можливий заїзд. Присвячували роботі один вихідний протягом трьох тижнів. І затор здався. Це — останній суботник.

Сміття сортують по пакетах, аби його безкоштовно забрала і вивезла приватна фірма. Трактор у перший день надала Новопокровська селищна рада, а в наступні — підприємство, також безоплатно.

Лариса Черняєва, дачниця

Это все было в воде. Это вытаскивалось трактором. Есть инициативный парень. Водолаз. Сережа. Он просто поначалу нырял…

Усього розчистили близько 80 квадратних метрів. Окрім пластикових пляшок виловили скло та гуму. Трапляються й мікровідходи — отака різнокольорова крихта.

Анна Смоловик, активістка ГО «Чисто Покровка» 

Дробленый пластик. Видимо какое-то производство перерабатывает пластиковые отходы. СКЛ 00:38-00:53 Я позвонила на «гарячу урядову лінію». Там зафиксировали обращение. Через месяц приехала наша местная Держпродспоживслужба. Работник посмотрела и сказала, что это очень мало пластика.

 

Світлана Жучкова, громадська активістка з Есхару 

В прошлый раз, на второй день, в общей сложности мы загрузили полмашины. Это около 10 кубов. Вот сейчас, можете представить, еще куба 3-4 добавим.

Дерево на відміну від сміття й самим дачникам стане в нагоді. Кажуть: як тільки висохне, заберуть на шашлики та опалення будинків. Активісти сподіваються, що наступного разу такі ж роботи організує місцева влада. Тож вже звернулися до Есхарівської та Новопокровської рад, аби там розробили комплексну програму розчистки річки Уди і знайшли на неї гроші.

Автор: Олена Нагорна
Популярно

Вы читали новость: «Під Харковом люди самоорганізувалися і розчистили річку (відео)»; из категории Общество на сайте Медиа-группы «Объектив»

  • • Больше свежих новостей из Харькова, Украины и мира на похожие темы у нас на сайте:
  • • Воспользуйтесь поиском на сайте Объектив.TV и обязательно находите новости согласно вашим предпочтениям;
  • • Подписывайтесь на социальные сети Объектив.TV, чтобы узнавать о ключевых событиях в Украине и вашем городе;
  • • Дата публикации материала: 4 августа 2020 в 16:23;
  • Корреспондент Олена Нагорна в данной статье раскрывает новостную тему о том, что "Поблизу селища Есхар дачники та місцеві активісти розібрали острів зі сміття, який утворився через повалені дерева".