• Суббота 24.10.2020
  • Харьков +12°С
  • USD 28.27
  • EUR 33.41

На Харківщині під час розкопок знайшли останки військових Другої світової війни (фото)

Общество    2280
На Харківщині під час розкопок знайшли останки військових Другої світової війни (фото)

У полі, де у 1942 році відбулася операція “Барвінський котел”, волонтери експедиції знайшли скелети.

“Цього разу нас запросив сільський голова села Барвінкове, бо на полях, в яких проводяться експедиції було зафіксовано мародерство. Ми працюємо для того, щоб віддати шану військовим, які загинули за нашу країну. Якщо ми не будемо пам’ятати своїх героїв, то у нас не буде патріотичного підйому. Наше основне завдання — знайти особисті речі солдат, які допоможуть розпізнати загиблих. Далі ми будемо шукати їх родичів”, — розповів заступник керівника експедиції Євген Куковєров.

За 4 дні на розкопках пошуковці знайшли 108 останків військових Червоної армії та їх речі, а саме: іменні ложки, документи, ключі, значки, шоломи, пробиті кулями.

Дослідник історії Андрій Парамонов стверджує, що через неправильні стратегії командувачів битву під Харковом було провалено.

“Операція “Харківсько-Барвінківський котел” проходила у травні 1942 року з метою відвоювання Харкова. Далі маршал Тимошенко хотів прорвати оборону противників у інших містах, проте операція провалилася. Німці підготували свій план, оточивши радянських військових. Бої в оточенні тривали близько 10 днів, “німецьке кільце” Червоній армії прорвати так і не вдалося. На тому полі зараз знаходиться дуже багато останків. Це страшна трагедія, але винен у цьому маршал Радянського Союзу Семен Тимошенко, який не розрахував, що німці зможуть дати відсіч”, — розповів історик.

Під час невдалої операції загинуло понад 300 тисяч солдатів і понад 300 тисяч військовослужбовців потрапили у полон.

Бажаєш першим дізнаватися новини Харкова, України та світу?

Підписуйся на телеграм-канал: t.me/objectivetv або на вайбер-канал: https://cutt.ly/lyDk847

Автор: Віталій Залевський
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.