• Четверг 03.12.2020
  • Харьков -4°С
  • USD 28.44
  • EUR 34.32

Журналіст видав книгу про «духовного лідера» харківського Євромайдану: чим відомий священник Віктор Маринчак (відео)

Культура    878
Журналіст видав книгу про «духовного лідера» харківського Євромайдану: чим відомий священник Віктор Маринчак (відео)

Показати епоху через життя однієї людини: у Харкові видали книгу про “духовного лідера” харківського Євромайдану, священника Віктора Маринчака.

Настоятеля храму Іоана Богослова Віктора Маринчака називають “духовним лідером” харківського Євромайдану. Однак за цією постаттю криється дещо більше. Протягом свого життя Маринчак показує приклад людини із незламною силою волі, – впевнений учасник Революції Гідності, журналіст Володимир Чистилін. Активіст вирішив реалізувати давній задум у дійсність. Він видав біографічну книгу про Віктора Маринчака.

Володимир Чистилін, автор книги “Досвід навернення”
Це історія про людину культури, людину віри, яка долає всі перешкоди на своєму шляху. Це боротьба з системою, боротьба з радянською системою, боротьба з тими обставинами, які є в сучасних умовах і під час Майдану, і під час війни. 

Книга отримала назву “Досвід навернення”. Автор вважає за ідею твору спробу показати цілу епоху через життя однієї людини, яка в ній побувала. Настоятелю храму Іоана Богослова 75 років.

Віктор Маринчак, настоятель храму Св. Іоана Богослова
Зачеплено було час молодості й юнацтва моїх батьків. Час голодомору, час репресій кінця 30-х років. Був час Другої світової війни, і окупація, і фронт. 

Над книгою Чистилін працював протягом року. Вона має структуру інтерв’ю. Окрему частину присвятив фотографіям. Їх “відкопували” звідусіль, зокрема, із сімейних архівів та архівів харківських журналістів.

Володимир Чистилін, автор книги “Досвід навернення”
Бачив його в різних обставинах життя. І не тільки на Майдані, коли ми ховали хлопців. Він був тією людиною, яка єдиною виступала в університеті на мітингу під час Революції на граніті разом із Марічкою Бурмака. Через нього пройшла ця доба і він зміг це осмислити. 

Гроші від продажу книги планують направити на реконструкцію храму Іоанна Богослова. Адже головну залу будівлі розділено на дві частини. В одній проводять службу, а інша давно очікує ремонту. Тираж видання – одна тисяча екземплярів. Це не вперше, коли про Маринчака згадує мистецтво. Зокрема, після подій Революції гідності про нього зняли документальний фільм “Ловець душ”. Над стрічкою також працював і Чистилін.

Бажаєш першим дізнаватися новини Харкова, України та світу?

Підписуйся на Telegram-канал: t.me/objectivetv, Viber-канал: https://cutt.ly/lyDk847 або Instagram: instagram.com/objectiv.tv

Автор: Артем Листопад
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.