• Четверг 04.03.2021
  • Харьков -2.11°С
  • USD 27.85
  • EUR 33.56

У художньому музеї експонують картини та архівні речі харківських митців (відео)

Культура    1180
У художньому музеї експонують картини та архівні речі харківських митців (відео)

Тут можна побачити роботи відомого митця Миколи Самокиша та ще чотирьох авторів. 

Руслана Богдан кореспондентка 

Одночасно 5 виставок відкрили у рамках проєкту “Незабутні імена земляків”. Тут можна побачити роботи митців, яких об’єднує любов до Харкова. Наприклад, ось це картина В’ячеслава Панова ” У Держпрому”.

Проєкт “Незабутні імена земляків” існує 9 років. Цьогоріч у художньому музеї показують роботи Мироненка, Панова, Самокиша, Федорова та Безнощенко-Лучиковської. Ці митці жили та працювали у Харкові. Для картин кожного автора виділили окрему залу. Донька художника Василя Мироненка розповідає: її батько був одним із засновників кольорового офорту – це різновид гравюри на металі.

Наталя Мироненко, донька художника 

Повторить это невозможно там кому-то другому. Только автор. И то если это большой отпечаток, если это еще большой к тому же лист, – невозможно повторить. Тиража нет. Есть варианты разных оттенков.

В експозиції є картини Миколи Самокиша. Окрім них, можна побачити архівні документи, мемуари та особисті речі автора, яким більше 100 років. Вони зберігаються у сховищах музею.

Тетяна Борозенець, старша наукова співробітниця Харківського художнього музею

Не каждый музей может похвастаться тем, что есть сразу и мольберт художника и палитра, которыми он работал. Они сохранились, они дошли до наших дней. Мы их показываем не так часто и сейчас у нас уникальная возможность.

Також на виставці є вісім жіночих портретів Митрофана Федорова. Серед них зображення його дружини – оперної співачки Зінаїди Федорової, яка була для митця музою. Мистецтвознавиця Тетяна Борозець розповідає: одним із претендентів на руку та серце жінки був поет Володимир Маяковський, але вона обрала художника з Харкова.

Тетяна Борозенець, старша наукова співробітниця Харківського художнього музею

Холодные: синие, голубые тона. Оттенки фиолетового. Это очень даже такой живой футуристичный несколько портрет. Несмотря на то, что Федоров ученик Репина и он был верен реалистической традиции.

У музеї розповідають: у роботах кожного з представлених художників схована особиста таємниця.

Лариса Авраменко, заступниця директора з наукової роботи Харківського художнього музею

Кто-то видит тайну мастерства в умении запечатлить момент. Минутное происходящее. Вот оно сейчас только произошло, ушло, и его уже нет. Кто-то наоборот размышляет над какими-то философскими понятиями.

Побачити виставки можна до кінця лютого.

Бажаєш першим дізнаватися новини Харкова, України та світу?

Підписуйся на Telegram-канал: t.me/objectivetv, Viber-канал: https://cutt.ly/lyDk847 або Instagram: instagram.com/objectiv.tv

Автор: Руслана Богдан
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.