• Четверг 06.05.2021
  • Харьков +10°С
  • USD 27.73
  • EUR 33.28

120 пожеж в екосисемах за три доби: чому Харків та область оповиті чорним димом (відео)

Общество    478
120 пожеж в екосисемах за три доби: чому Харків та область оповиті чорним димом (відео)

Полум’я, яке нищить все на своєму шляху, стає ще більш нестримним у поєднанні з вітром.

Світлана Єченіна, кореспондентка

Від початку цього тижня роботи у надзвичайників побільшало в рази, а все через пожежі в екосистемах. Як от, наприклад, сталося тут – на вулиці Дворічній. Напередодні вогонь почав швидко розповсюджуватися через вітер і зупинився лише в кількох метрах від приватного сектору з одного боку, та від гаражів з іншого.

А ось так того ж дня виглядали околиці Жихаря.

Мереф’янське шосе користувачі соцмереж взагалі охрестили “дорогою до пекла”, а все через підпал трави на узбіччі.

На вулиці Дворічній, завдяки оперативним діям пожежних, вогонь вдалося швидко зупинити і він не встиг завдати шкоди, але місцеві не відкидають тієї думки, що невдовзі все може знову повторитися.

Геннадій, місцевий мешканець

А тут дети… Это дети балуются. Причем и позавчера бегали. Это соседи с девятиэтажки видели. Хулиганство. Единственная беда – когда ветер, когда с Запада ветер, тогда он раздувает. Вы видите, где он останавливается дальше все равно дорога.

А от Ірина мешкає в багатоповерхівці. Каже: це поле горить постійно, тож із провітрюванням систематично виникають труднощі.

Ірина, місцева мешканка

Квартиру проветрить невозможно, подпаливают вот в частных домах регулярно и ничего с этим не поделаешь.

Надзвичайники констатують: від початку березня в екосистемах сталося 162 пожежі. З них 120 спалахнули протягом останніх трьох діб. Здебільшого на відкритих територіях горить очерет та суха трава.

Ігор Лупандін, помічник начальника ГУ ДСНС у Харківській області

Є матеріальні збитки. Це згоріло в Кегичівському районі, село Бесарабське, там горіло три теплиці загальною площею більше 300 квадратних метрів, а вся пожежа почалася з очерету і потім по сухій траві дійшла до цих теплиць.

Основна причина виникнення цих пожеж, каже Лупандін, – необережне поводження з вогнем. І додає: цього року штраф за розведення багаття на вулиці значно збільшився і становить 3060 гривень. А от юристи констатують: стягнути ці гроші – непроста задача.

Роман Чумак, керуючий партнер юридичної компанії “Арес”

Якщо людина не зізнається самостійно, що вона це зробила, довести це досить проблематично, оскільки суд завжди вимагає доказів того, що ця людина дійсно це вчинила, а інспектори не завжди обтяжують себе збиранням цих доказів, тобто поверхнево ставляться до адмінпротоколів і, як наслідок, суд звільняє від відповідальності таких осіб.

Аби таки притягнути підпалювачів до відповідальності, суду потрібні фото, відео та свідки, кажуть юристи. А надзвичайники закликають дотримуватися правил пожежної безпеки на природі та на подвір’ях приватних будинків, адже нехтування може призвести до людських жертв та матеріальної шкоди. Окрім того, щорічно через пожежі в екосистемах гинуть тисячі тварин, які не можуть вибратися з вогняної пастки.

Бажаєш першим дізнаватися новини Харкова, України та світу?

Підписуйся на Telegram-канал: t.me/objectivetv, Viber-канал: https://cutt.ly/lyDk847 або Instagram: instagram.com/objectiv.tv

Автор: Світлана Єченіна
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.