• Сб 30.09.2023
 • Харьков
 •   +20°С
 • USD 36.57
 • EUR 38.55
 • 🟢

Турецькі автобуси та розширення доріг: у Харкові — міжнародний форум з розвитку інфраструктури (відео

Общество   
Турецькі автобуси та розширення доріг: у Харкові — міжнародний форум з розвитку інфраструктури (відео

Міжнародний форум з розвитку муніципальної інфраструктури вперше проходить у Харкові. У ньому беруть участь представники міжнародних фінансових організацій, центральної влади і чиновники на місцях.

Кирило Тимошенко, заступник керівника Офісу президента України

Це завдання для нас, для всіх, щоб люди жили у комфорті, щоб люди мали доступ до, найперше — нової, реальної, функціональної, інклюзивної інфраструктури. Це найголовніше завдання. Я думаю, що в минулому році з першою частиною ми впоралися. Цього року продовжуємо будівництво.

Під час заходу презентують турецькі автобуси на дизельних та електродвигунах.

Окан Баш, директор компанії Carsan

Хочу підкреслити, що весь дизайн і повністю всю начинку і продукцію випускає саме наш завод Carsan, повністю його проєктує та збирає саме в Турції. Перший в Європі автономний автобус, який може їздити без водія, був випущений саме на нашому підприємстві.

Протягом поточного року до Харкова планують завезти з півтори сотні таких автобусів. А загальна партія складає п’ятсот одиниць техніки. Про вартість транспорту в міськраді не кажуть. Але додають, що в майбутньому хочуть збирати такі автобуси в Харкові. Про підприємства та строки зараз не йдеться.

Ігор Терехов, в.о. Харківського міського голови

У нас уже сейчас не хватает, мы испытываем дефицит транспорта. Это транспорт частный. То, что мы берем — мы берем на наше коммунальное предприятие и у нас будет муниципальный транспорт. Что это позволит нам? Первое — удерживать тарифы.

Говорили і про фінансові надходження. Минулоріч «Житлобуд-1» продав понад 6 тисяч квартир у Харкові та отримав більше 4 мільярдів гривень інвестицій, розповідає голова правління компанії Валерій Арутюнов.

Валерій Арутюнов, голова правління АТ «Трест Житлобуд-1»

На сегодняшний день на объектах нашего «Жилстрой-1» работает 3600 человек — это тоже инвестиции. Это зарплата, которую они получают чистыми. Не в конвертах, а именно официально получают из кассы. Эта зарплата — это тоже инвестиции, потому мы хотим сказать, что мы являемся одним из больших привлекателей инвестиций в городе Харькове.

До кінця літа планують завершити поставку до Харкова партію тролейбусів «Богдан» — приблизно 50 одиниць. Це третя партія «рогатих», які раніше закупили за кредитні гроші, розповів заступник міністра фінансів Олександр Кава. Також він додав, що будівництво двох станцій метро — «Одеська» та «Державінська» — планують завершити у 2025 році. Загальна вартість робіт — кредитних 320 мільйонів євро.

Олександр Кава, заступник міністра фінансів України

Из которых половину, 160 миллионов, предоставляет Европейский банк реконструкции и развития и 160 миллионов евро, которые предоставляет Европейский инвестиционный банк. Впоследствии выплачиваться половина этой суммы будет за счет местного городского бюджета Харькова, а вторая половина будет выплачиваться за счет государственного бюджета.

Також планують виділити гроші на завершення ремонту дороги «Київ-Полтава-Харків», додає Кава. Її планують розширити до чотирьох смуг за два роки. Говорили на форумі і про харківську кільцеву.

Олександр Кубраков, голова Укравтодору

У цьому році ми плануємо відремонтувати. Вона зараз другої категорії, тобто по одній смузі в кожен бік. Але паралельно ми проєктуємо розширення харківської окружної до першої категорії.

На форумі підіймали питання податків для фізичних та юридичних осіб. Їх запропонували підвищити задля збільшення нарахувань до місцевого бюджету.

Олександр Слобожан, директор всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України»

Якби наприклад Харків на +5% отримував би ПДФО і кожен харків’янин залишав би в Харкові, а не сплачував у центрі, а потім незрозуміло, на які програми вони йдуть, свої кошти, свої податки, то оновлення інфраструктури відбулося б набагато швидше.

Цьогоріч «Житлобуд-1» розпочав зведення будинків у Краматорську та Маріуполі. На форумі планують домовитися із представниками й інших міст.

Валерій Арутюнов, голова правління АТ «Трест Житлобуд-1»

Президентом нашей страны было подписано с процессом инвестиций в строительство 7% годовых, когда банки выдают кредиты 7% годовых. И мы единственное предприятие, мы первые подписали такой договор и на сегодняшний день у нас уже есть покупатели под ту программу президента за 7% годовых.

Цьогоріч «Житлобуд-1» планує завершити реконструкцію Харківського зоопарку. Наразі там працюють близько 800 робітників.

Автор: Артем Листопад, Анна Олегова 
Популярно

 • Категории: Общество, Харьков; Теги: , , ;

 • Чтобы узнавать о самом важном, актуальном, интересном в Харькове, Украине и мире:
 • подписывайтесь на нас в Telegram и обсуждайте новости в нашем чате,
 • присоединяйтесь к нам в соцсетях: Facebook , Instagram , Viber , а также Google Новости,
 • смотрите в Youtube, TikTok, пишите или присылайте новости Харькова в нашего бота.
 • Вы читали новость: «Турецькі автобуси та розширення доріг: у Харкові — міжнародний форум з розвитку інфраструктури (відео»; из категории Общество на сайте Медиа-группы «Объектив»

  • • Больше свежих новостей из Харькова, Украины и мира на похожие темы у нас на сайте:
  • • Воспользуйтесь поиском на сайте Объектив.TV и обязательно находите новости согласно вашим предпочтениям;
  • • Подписывайтесь на социальные сети Объектив.TV, чтобы узнавать о ключевых событиях в Украине и вашем городе;
  • • Дата публикации материала: 8 апреля 2021 в 19:04;
  • Корреспондент Артем Листопад, Анна Олегова  в данной статье раскрывает новостную тему о том, что "Міжнародний форум з розвитку муніципальної інфраструктури вперше проходить у Харкові".