Голова Дергачівської громади повідомив про долю дітей, вивезених до РФ
Діти з населених пунктів, що були під тимчасовою окупацією, яких вивезли нібито відпочивати в табір на Чорному морі в РФ, зараз у Красноярському краї.
Про це у коментарі пресслужбі Східного ОТО Нацгвардії України повідомив голова Дергачівської громади Вячеслав Задоренко.
“Вивезли дітей на територію РФ. Зараз фіксується, що діти перебувають у Красноярському краї. І наша Служба у справах дітей зараз веде, пиши листи ООН, у Червоний Хрест, щоб повернути дітей до нашої держави”, – зазначив Задоренко.
Нагадаємо, незадовго до звільнення Харківщини російські окупанти вмовили (а десь і змусили) місцевих жителів відправити дітей на відпочинок до дитячого табору “Медвежонок” на березі Чорного моря в РФ. Деякі матері віддавали окупантам дітей, як їм здавалося, із добрими намірами: щоб уберегти від обстрілів. Про це МГ “Об’єктив” розповіла мати зниклої дитини з Балаклії. “Ми довіряли їм”, – пояснила свою мотивацію, наприклад, мешканка Козачої Лопані Дергачівського району.
Читайте також: Розстріл автоколони на Харківщині: діти з батьками згоріли живцем (відео)
При цьому голова ХОВА Олег Синєгубов вважає, що далеко не завжди дітей батьки віддавали добровільно. У деяких випадках їх, по суті, брали в заручники, щоб змусити батьків співпрацювати.
Але підсумок один: діти поїхали “відпочивати” до Росії наприкінці серпня. На початку вересня територію Харківщини звільнили. А дітей батькам окупанти так і не повернули.





