• Среда 24.07.2019
  • Харьков +24°С
  • USD 25.63
  • EUR 28.64

Активісти закликають харків’ян заздалегідь перевірити себе у списках виборців

Общество    1498
Активісти закликають харків’ян заздалегідь перевірити себе у списках виборців

21 квітня відбудеться другий тур виборів Президента України.

В Україні завершився перший тур президентських виборів. Як виявилося, багато громадян не змогли проголосувати через відсутність свого прізвища в списках або через відмінності від паспортних даних.

Щоб потрапити на другий тур виборів, варто заздалегідь подбати про те, чи є ваше ім’я у списку виборців. Про це нагадує  громадський омбудсмен із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА Юрій Чумак.

“Якщо Ви не брали участь у виборах 31 березня і Вам не приносили запрошення на вибори, є ймовірність того, що Ваших даних немає в списку виборців. В такому випадку 21 квітня Ви не будете мати можливості реалізувати своє право голосу. Тому заздалегідь пеервірте, чи є Ваші дані в Державному реєстрі виборців”, – рекомендує Чумак.

Перевірити наявність себе у списку виборців можна онлайн за допомогою Державного реєстру виборців.

На сайті Держреєстру необхідно зайти в «Кабінет виборця», у якому необхідно відкрити розділ «Перевірка включення».

У розділі необхідно вказати такі дані, як ПІБ, дату народження, електронну пошту та виборчу адресу.

Після цього на електронну пошту прийде код підтвердження, який на сайті Держреєстру необхідно вставити у відповідне поле. Після цього запит на дані буде оброблений і протягом менше ніж хвилини система покаже, чи присутнє ім’я того чи іншого громадянина в списку виборців.

#opora #виборчіомбудсмени #ПрямуємоРазомЯКЩО ВИ ХОЧЕТЕ ПРОГОЛОСУВАТИ, АЛЕ НЕ ВПЕВНЕНІ, ЩО Є В СПИСКАХ ВИБОРЦІВ – НЕ…

Posted by Юрій Чумак on Sunday, April 7, 2019

Перевірити дані про себе можна і безпосередньо в органі ведення Державного реєстру виборців, прийшовши туди особисто (як правило, ці відділи знаходяться при райдержадміністраціях у райцентрах та при міськвиконкомах міст обласного значення). У Харкові – при райадміністраціях, що підпорядковані мерії.

Адреси органів ведення Державного реєстру виборців в Харківській області за посиланням: https://www.drv.gov.ua/ords/portal/!cm_core.cm_index…

Заяву на внесення у списки виборців можно написати не пізніше, ніж за п’ять днів до дати виборів.

“Так, у Чугуєві, особа, яка звернулася до суду з приводу відсутності своїх даних у списку виборців лише в день виборів 31 березня 2019 року, отримала законну і обґрунтовану відмову в задоволення своїх позовних вимог – терміни вже були пропущені”, – пише громадський активіст.

×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.