• Суббота 29.02.2020
  • Харьков 0°С
  • USD 24.56
  • EUR 26.93

Українська режисерка здобула престижну нагороду американського кінофестивалю

Культура    539
Українська режисерка здобула престижну нагороду американського кінофестивалю

Киянка Ірина Цілик стала переможницею американського незалежного кінофестивалю «Санденс» в номінації “Краща режисура”. Вона представила дебютну документальну стрічку про життя української родини в зоні бойових дій на Донбасі.

Це вперше у конкурсній програмі фестивалю «Санденс» представлено український фільм. Авторка говорить: “Поєднання непоєднуваного – те, що безкінечно чіпляло мене впродовж зйомок. Власне, це і дало назву фільму. «Земля блакитна, ніби апельсин» – цитата з вірша поета-сюрреаліста Поля Елюара. Мені пощастило знімати з оператором, який має дуже тонкий погляд: його камера любить людей, знаходить красу у буденному і, водночас, вміє іронічно зловити такі моменти, від яких неможливо не посміхнутися”

“Земля Блакитна, ніби апельсин” оповідає про життя сім’ї в зоні бойових дій на Донбасі. Ганна та її четверо дітей вирішують зняти документальний фільм про своє життя, страх за існування та звичайні повсякденні радощі і любов.

Попри війну, родина складається із оптимістів, закоханих у життя. Мама та діти захоплюються мистецтвом, грають на музичних інструментах і  знімають фільми. Двоє сестер побували у кінотаборі для підлітків, і після чого їхнє житло перетворилася на маленьку кіностудію: одна з сестер є режисер, друга – оператором, мама монтує зняте, молодші діти приміряють на себе акторські ролі.  А тим часом автори фільму “Земля Блакитна, ніби апельсин” спостерігають за всім процесом.

Насправді, йдеться не так про війну, як про спосіб вижити за допомогою кіно та людські радощі і тривоги, близькі й зрозумілі у всьому світі.

Автор: Вікторія Березка
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.