• Пятница 07.08.2020
  • Харьков +18.95°С
  • USD 27.68
  • EUR 32.8

Будівництво в центрі Харкова перевіряє спеціальна комісія (відео)

Культура    2248
Будівництво в центрі Харкова перевіряє спеціальна комісія (відео)

На споруді на перетині вулиць Гіршмана і Сумської з’явилась надбудова.

У центрі Харкова руйнують історичну будівлю. На споруді на перетині вулиць Гіршмана і Сумської з’явилась надбудова. На даху звели півтора метра цегляної кладки і змонтували стропила для ще одного поверху. Історик Андрій Парамонов стверджує, що таке будівництво є незаконним.

Андрій Парамонов, історик

Нельзя. У нас много зданий, на которых существуют эти надстройки, но никого не оштрафовали, не осудили и, таким образом, значит все можно.

Історик розповідає, що будинок зведений в 1876 році архітектором Юлієм Цауне на замовлення купця Аладьєва. В кінці 19 століття квартири тут переважно здавались в оренду. З 30-х років історія будинку достовірно невідома. В комплексі зі спорудою зводився відомий «Будинок Аладьєва» зі скульптурами на даху. В радянські часи в ньому розміщався Центральний комітет компартії України.

Андрій Парамонов, історик

Это эклектика, это смешение разных стилей. Вообще дворовое место принадлежало и дом, который там стоял, роду Гиевских, в частности Лидии Алексеевне Гиевской, которая вышла замуж за потомственного дворянина Полтавской губернии Петра Андреевича Аладьева.

За словами головного архітектора області Михайла Рабіновича, про надбудову він дізнався минулого тижня. Чиновник запевняє, що звернулися і до державної будівельної інспекції, і до органів експертизи. На місці буде працювати спеціальна комісія.

Михайло Рабінович, головний архітектор Харківської області

Сейчас нужно понять, что это. Это ремонт крыши или попытка как, например, на Пушкинской, 19 что-то произвести. Там есть нюансы, опять же, благодаря тому, что не все так просто. Дело в том, что дом, который выходит на Сумскую, это однозначно Цауне. Он известный. А дом, который выходит на Гиршмана, несколько раз перестраивался.

Ще одна складність полягає в тому, додає архітектор, що обидві будівлі — під одним номером. Рабінович запевняє, що наразі всі роботи припинені і встановлюється замовник.

Автор: Олена Верекомська
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.