• Суббота 25.05.2019
  • Харьков +18°С
  • USD 26.34
  • EUR 29.34

У Харкові відкрився соціальний реабілітаційний центр «Братська цитадель» (відео)

Общество    489
У Харкові відкрився соціальний реабілітаційний центр «Братська цитадель» (відео)

Його створили для допомоги учасникам бойових дій і людям, які потребують лікування суглобів, хребта та нервових розладів.

У Харкові відкрився соціальний реабілітаційний центр «Братська цитадель». Тут знаходиться і унікальний тренажер «Правило».

Олександр Лукашов працює будівельником. Про створення центру він дізнався декілька місяців тому і відразу захотів допомогти. Багато чого в приміщенні зроблено його руками. Чоловік каже, що і в самого іноді болить спина.

Олександр Лукашов, будівельник

«Правило» мені допомогло. Я зарядку робив, щоб воно краще стало. Але коли я повертаюсь, воно хрустить і болить. Після цієї процедури мене навіть як відпустило, і взагалі поки що нічого не болить. 

Реабілітолог Юрий Тригуб розповідає, що робили все для того, щоб створити в центрі атмосферу родинного кола. А потім — реабілітація. Фахівець стверджує: на «Правилі» можна вилікувати хвороби хребта та суглобів. При цьому апарат не призначений для розвитку мускулатури.

Юрій Тригуб, реабілітолог центру «Братська цитадель»

Цей тренажер розтягує суглоби, зв’язки. Ми лікуємо хребти. Це треба спробувати, а потім хто буде лікуватися, розуміють за 15 хвилин, що це таке.

За словами організаторів, головна мета «Братської цитаделі» — об’єднати всіх, кому потрібна безкоштовна допомога.

Андрій Білецький, ініціатор створення центру «Братська цитадель»

Його профіль — це, в першу чергу, люди з травмами хребта, суглобів, зв’язок, які потребують медичної допомоги і спортивної реабілітації. Це величезний пласт людей, які, наприклад, не отримують інвалідність. Питання, пов’язані з контузіями, з формально неважкими пораненнями, але які нормально не можуть функціювати та соціалізуватись через фізичний стан. 

На відкритті також зіграв український гурт «Папа Карло». Соціальний реабілітаційний центр працюватиме щоденно.

Автор: Олена Верекомська
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.