• Среда 17.07.2019
  • Харьков +21°С
  • USD 25.86
  • EUR 29.03

У Харкові нагородили переможців «ВікіХарківщини-2018» (відео)

Культура    965
У Харкові нагородили переможців «ВікіХарківщини-2018» (відео)

Змагання тривали серед співробітників і читачів 24 бібліотек регіону. 

У Харківській обласній науковій бібліотеці оголосили переможців «ВікіХарківщини-2018». В кінці минулого року у регіоні стартував конкурс, який започаткувала українська Вікіпедія. Учасники доповнили і написали 60 статей на популярному ресурсі та розмістили 77 унікальних фотографій. Переможницею конкурсу у номінації «Найбільший внесок в Харківській області» стала співробітниця обласної бібліотеки для дітей.

Олена Алексікова, бібліотекарка Харківської обласної бібліотеки для дітей
Мы столкнулись с тем, что в Википедии была статья про харьковскую областную библиотеку для детей, но на тот момент, когда мы взяли ее в работу она была с устаревшей информацией. Мы решили дополнить ее, переработали и выставили на конкурс.

Жінка каже, що статті до Вікіпедії робили всім колективом бібліотеки. З’ясували багато цікавих фактів. Особливо Олену вразила доля колишнього директора установи Івана Сипало, який у другий світовій війні отримав звання героя. У роки незалежності України його нагородили орденом Богдана Хмельницького.

Олена Алексікова, бібліотекарка Харківської обласної бібліотеки для дітей
Было очень мало про него написано. Мы добавили те факты, которые знают наши сотрудники.

Конкурс тривав у листопаді минулого року серед співробітників і читачів харківських бібліотек. Учасники створювали для Вікіпедії статті по краєзнавчим темам і фотографували важливі культурні об’єкти. Змагання відбувалися у номінаціях «найбільший внесок», «найбільший внесок серед поліпшених статей» та «найбільший внесок за фотографіями». Конкурс охопив 24 бібліотеки регіону.

Наталя Листовець, представниця “Вікімедіа Україна”
 Статі оцінювалися за простою формулою. Тобто, загальний бал по статі вираховувались відповідно до кількості байтів, які важила стаття. Це можно подивитись в історії редагувань. Плюс якість, тобто, оформлення, вікіфікация, наповнення.

У листопаді цього року запланували обласний конкурсу на кращу статтю в українській Вікіпедії.

Автор: Олена Верекомська
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.