• Понедельник 22.07.2019
  • Харьков +30°С
  • USD 25.82
  • EUR 28.98

Бійці загонів територіальної оборони провели навчання на Харківщині (відео)

Общество    658
Бійці загонів територіальної оборони провели навчання на Харківщині (відео)

Вогневу підготовку на Башкирівському полігоні проходять 150 контрактників-резервістів.

Для бійців контрактної резервної бригади на Харківщини провели практичні заняття. Солдати могли переконатися у надійності власних сил, застосувавши навички в екстреній медицині, тактиці ведення бою, стрільбі з вогнепальної зброї та інших випробуваннях. Спробували себе у якості військових і наші кореспонденти.

У навчаннях на полігоні в районі Клугино-Башкирівки, що під Харковом, задіяні150 військових. Серед них – настоятель храму Юрій Петикун. Чоловік воював на Донбасі, після чого перестав брати до рук зброю.

Юрій Петикун, священик
 Те, що я побачив на фронті – от якраз відсутність того священика поруч, тому що там, на фронті, невіруючих не буває. А після першого обстрілу і той, хто був невіруючим стає віруючим. І потім уже будується внутрішній стержень людини. 

Настоятель вбачає свою роль у духовному захисті військових.

Юрій Петикун, священик
Ось моя зброя і, я думаю, що коли хлопці по навчальним стрільбам стріляють, то я по реальним бісам стріляю. 

Навчальні стрільби проводяться з пістолетів Макарова та автоматів Калашникова. Втім, запевняють військові, надважлива частина підготовки – вміння розуміти принцип дії вогнепальної зброї. Це допоможе не стати жертвою ворога навіть в умовах її пошкодження.

Павло Новоселов, старший лейтенант запасу
Положили, ты лежишь, прицеливаешься, стреляешь. Понятно, что в боевых условиях это будет все по-другому – нет взрывов, нет стрельбы рядом, товарищей и так далее. Но, в любом случае, это необходимо для того, чтобы навыки стрельбы. Невозможно сразу пойти в бой, нужно сразу получить навыки вот в таких условиях. 

Важливо розуміти різницю між тактикою порятунку побратима та власного життя, говорять військові.

Володимир Ковалевський, інструктор з тактичної медицини
Найголовніше – це користування, в принципі, механічними засобами для перекриття критичної кровотечі, тобто джгути, турнікети. Особливо практичні навички в цьому. Мало хто має доступ до турнікетів, щоб просто спробувати. Добре, що трошки виділяють. 

У навчаннях взяли участь військові резервісти територіальної оборони, що підписали контракт. До складу 92 механізованої бригади ввійшли шість батальйонів.

Автор: Артем Листопад
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.