• Четверг 19.09.2019
  • Харьков +9°С
  • USD 24.67
  • EUR 27.27

У Харкові відбувся шостий міжнародний марафон (відео)

Общество    676
У Харкові відбувся шостий міжнародний марафон (відео)

11 тисяч спортсменів з 18 країн світу пробіглися у неділю центром Харкова. 

Забіги розпочались з самого ранку. О 7:30 стартував марафон на дистанцію в 42 кілометри. Першим її подолав спортсмен з Кенії – Кіру Роберт Кіпкоіч. Його результат – дві години 26 хвилин і 26 секунд. Спортсмен розраховував побити минулорічний рекорд свого співвітчизника, але на 25 двадцять п’ятому кілометрі пошкодив ногу.

Кіруї Роберт Кіпкоіч, легкоатлет (Кенія)
Бігти мені сподобалося, гарна траса. Погода бігти не заважала, в принципі не холодно. Дійсно, хотів встановити рекорд, але через травму не вийшло. Приємно, що тут мене тепло зустрічали, і коли біг по трасі, харків’яни мене підтримували

Серед жінок першою фінішувала Тетяна Вілісова з Дніпра. Її результат дві години 48 хвилин і 39 секунд. 57-річна спортсменка Надія подолала дистанцію за більш ніж 4 години.

Надія, легкоатлетка (Росія)
Трасса конечно тяжеловата, но нормально. Мне очень понравилось, что утром очень много было народу на трассе. Время – 7.30 и полный город народу, прям очень здорово было.

Організатори кажуть: Харківський міжнародний марафон проводиться щорічно та є одним з наймасовіших в Україні за кількістю учасників.

Юлія Бойко, кореспондентка
Цьогоріч у Харківському міжнародному марафоні брали участь більше 11 тисяч осіб. Серед них діти та люди похилого віку. Приїхали вони з усіх куточків України та більш ніж 10 країн.

Об 11:30 стартував наймасовіший забіг на 10 кілометрів. У ньому взяли участь майже 3000 людей.

Першим дистанцію подолав харків’янин Сергій Рибак. Його результат – 30 хвилин 47 секунд.

Сергій Рибак, легкоатлет (Україна)
 Сьогодні я прибіг першим, однак я не є переможцем. Переможець кожен із нас хто вийшов на ці змагання. Хто витяг і як кажуть “підняв попу з диванчику” та пробігся. Це в першу чергу здоров’я та сила нації.

На дистанції багато дітей із батьками.

Ніка та Дмитро Поломарчуки, легкоатлети (Україна)
 Я в прошлом году бежал полную дистанцию – 42 км. А в этом году 10, потому что за компанию с ребенком. У неё первый раз 10 км, поэтому бежим вместе, чтобы рядышком быть.

11-річна Рената пробігла дистанцію одна. Дівчинка розповідає: результатом задовільна, але у майбутньому мріє подолати 42 кілометри.

Рената Петренко, легкоатлетка (Україна)
Сложно было только на горочки забегать, а так вообще легко и просто. – Взрослые на трассе не обижали?- Нет.

У забігу брали участь і люди з інвалідностю. Павло Ус долає дистанцію в 10 км вже вчетверте. Його дружина Ірина розповідає: марафон надає йому стимул жити та розвиватися.

Ірина Ус, дружина легкоатлета
Он не так как некоторые лежат, дома сидят. Он сам по себе. Он сам тренируется, ездит. Чтобы дома не сидеть.

До Харкова приїхали спортсмени з 18 країн – Німеччини, Великобританії, Нідерландів, Франції, Греції, США, Туреччини, Марокко тощо.

Едуард Бурдаш, легкоатлет (Словенія)
0Він дає змогу молодим людям бігти, це спорт. Ти запалився, ти можешь робити речі та відтворювати мрії.

Лутц Кестер, легкоатлет (Німеччина)
Загалом я бігаю у багатьох країнах Європи. А ось в Україні вперше. Цього року долаю 10 кілометрів, у наступному хочу усі.

На інші дистанції вийшли ветерани АТО, любителі скандинавської ходьби, а також велика кількість корпоративних команд. Усього було п’ять забігів на дистанціях 42, 10 та 4,2 кілометри, а також сімейний забіг на милю та естафета.

Олексій Чубаров, директор департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської міськради
Трасса у нас сертифицирована. Её сертифицируют за месяц до забега. Т.е. есть сложные участки – это улица Новгородская, это Пушкинская. Но в принципе она достаточно ровная. Из года в год мы стараемся учитывать какие-то недочеты прошлогодних марафонов, но мне кажется, что сегодня все получилось.

Також на заході презентували спортивний талісман Харкова – Тхора. “Тваринка” пробігла дистанцію у 4,2 кілометри разом з іншими легкоатлетами.

За даними поліції, марафон пройшов без правопорушень. За безпекою громадян слідкували близько 40 правоохоронців та ще майже 200 патрульних забезпечували безпеку дорожнього руху.

Автор: Юлія Бойко
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.