• Пт 26.04.2024
  • Харьков  +17°С
  • USD 39.67
  • EUR 42.52

В Україні набув чинності закон про житлово-комунальні послуги (відео)

Общество   
В Україні набув чинності закон про житлово-комунальні послуги (відео)

Відтепер мешканці багатоповерхівок повинні обрати форму управління своїм будинком.

Існує три варіанти. Перший — керування справами самостійно, шляхом зборів та голосувань. Другий — створити об’єднання співвласників квартир та надати повноваження голові правління. Третій — віддати справу до рук управителя: обрати посередника між комунальниками та власниками житла, — пояснює голова управління одного з харківських ОСББ Юлія Самойлова.

Юлія Самойлова, голова правління ОСББ
 Управитель — это «юридична або фізична особа». Если юридическое лицо — это «ООО», «АТ» там, эти организации. Или физическое лицо. Управитель-менеджер многоэтажки — он должен иметь 3 года стажа в отрасли, он должен пройти обучение и быть аттестованным.

Як вважає Юлія Самойлова, вибір посередника полегшить співпрацю між комунальниками та власниками квартир.

Артем Листопад, кореспондент
 Раніше співвласники не мали можливості контролювати, куди і як використовуються кошти, які вони сплачують ЖЕКу за утримання свого будинку.

Відтепер управитель або голова ОСББ зобов’язані звітувати про доходи та витрати, пов’язані із багатоквартирним будинком. 

Згідно нового закону, про стан будинку відтепер доведеться піклуватися його мешканцям.

Артем Листопад, кореспондент
 Після укладання договору обов’язки комунальників та мешканців квартир розподіляються. У випадку аварії на трубах всередині будинку відповідати за ремонт будуть власники житла. 

Але кошти для ремонту можна брати не тільки з гаманців мешканців. Частину може погасити держава та органи місцевого і обласного самоврядування. Слід пам’ятати і про так звані «теплі» кредити на пільгових умовах, — підкреслює Юлія Самойлова.

Юлія Самойлова, голова правління ОСББ
Мы также участвовали в «теплых» кредитах, 3 «теплых» кредита мы брали. К чему это привело? Я вам такой пример скажу, что в этом году стоимость отопления одного квадратного метра в доме 14 гривен, исходя из того, что в городе это 40 гривен. Собственники сэкономили за отопительный сезон 1 миллион гривен. 

Відтепер за несвоєчасну сплату комунальних послуг чекатиме пеня. Вона складатиме нуль цілих, одну соту від щоденного боргу. Якщо людина заборгувала 10 тисяч гривень та не вносила кошти протягом місяця, переплачувати доведеться 3ь гривень. Щоб визначитися з варіантом договору про надання комунальної послуги у мешканців квартир є один рік. Харків’яни про нововведення поки знають мало.

 Я вибачаюсь, моя дитина хворіє, тому я не в курсі законів поки що. 

 В нашем возрасте забыть надо о законах и всем. У нас закон — пенсию получили маленькую. До свидания. 

Автор: Артем Листопад
Популярно

Вы читали новость: «В Україні набув чинності закон про житлово-комунальні послуги (відео)»; из категории Общество на сайте Медиа-группы «Объектив»

  • • Больше свежих новостей из Харькова, Украины и мира на похожие темы у нас на сайте:
  • • Воспользуйтесь поиском на сайте Объектив.TV и обязательно находите новости согласно вашим предпочтениям;
  • • Подписывайтесь на социальные сети Объектив.TV, чтобы узнавать о ключевых событиях в Украине и вашем городе;
  • • Дата публикации материала: 2 мая 2019 в 18:46;
  • Корреспондент Артем Листопад в данной статье раскрывает новостную тему о том, что "Відтепер мешканці багатоповерхівок повинні обрати форму управління своїм будинком".