• Вторник 21.01.2020
  • Харьков 0°С
  • USD 24.33
  • EUR 26.96

Майже чверть молодих харків’ян мають досвід вживання наркотиків – дослідження (відео)

Общество    452
Майже чверть молодих харків’ян мають досвід вживання наркотиків – дослідження (відео)

Більше 2%  – регулярно приймають наркотичні речовини, 80%  – п’ють алкоголь. 

Вже майже 25 років Харківський національний університет внутрішніх справ здійснює моніторинг розповсюдження хімічних та нехімічних форм наркотичної залежності серед молоді міста.

Олексій Сердюк, заступник завідувача науково-дослідної лабораторії з проблем протидії злочинності ХНУВС
Щороку ми спостерігаємо, як змінюється структура споживання наркотиків, алкоголю, тютюну серед харківської молоді. Наразі чверть молоді має досвід споживання наркотиків, біля 2-3 відсотків – регулярне споживання. Біля 80% – споживає алкоголь.

У цьому році вчені розпочали українсько-американське дослідження. Воно передбачає вивчення змін здоров’я та поведінки однієї і тієї ж людини протягом тривалого періоду часу.

 Ігор Лінський, директор ДУ «Інститут неврології психіатрії та наркології Національної академії медичних наук України»
 Корисність клінічної, психологічної, наркологічної точки зору цього проекту полягає саме в тому, щоб знайти ті ключові моменти, що запускають, як кажуть психіатри, адиктивну поведінку, тобто залежну поведінку.

Фахівці наголошують: спонукати молодь до рішення спробувати наркотики можуть як проблеми із зовнішнього оточення, так і з родини.

 Георгій Даниленко, директор ДУ «Інститут охорони здоров’я дітей та підлітків Національної академії медичних наук України»
 Досить гострою проблема стає – усвідомлення батьками своїх прав і своїх обов’язків. Сьогодні хто повинен розбиратися у проблемах дітей: школа та вчителі.

Ігор Лінський, директор ДУ «Інститут неврології психіатрії та наркології Національної академії медичних наук України»
 Однією з найважливіших середовищних обставин, що спонукає молоду людину до вживання наркотиків – це те, що він відчуває себе сиротою при живих батьках. Для нього перестають бути авторитетом батько чи мати, а стає авторитетом випадкова особа з вулиці.

Спеціалісти радять батькам більше часу проводити з дітьми та мати довірливі стосунки: разом трудитися , відпочивати та розмовляти на різні теми.

Автор: Ольга Куріленко
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.