• Понедельник 01.06.2020
  • Харьков +14.84°С
  • USD 26.87
  • EUR 29.93

У Харкові стартував фестиваль “Куліш. Курбас. Шекспір” (відео)

Культура    1037
У Харкові стартував фестиваль “Куліш. Курбас. Шекспір” (відео)

 У ньому беруть участь театральні трупи з Харкова, Луганська та Лондона.

Відкриття розпочалося біля літературного музею – з символічної виставки за біографіями митців. Рівно сто років тому Лесь Курбас почав працювати над п’єсою “Ромео та Джульєтта”. Він був першим режисером, який поставив Шекспіра українською мовою. На тлі революційних подій, що розгорталися в ті часи в Україні, такий вибір постановки викликав багато подивів серед загалу.

Світлана Олешко, засновниця театру “Арабески”
На запитання “Чому в такий час?” він говорить: “Це – один з небагатьох політичних жестів, який мені доступний. Якщо український театр ставить Шекспіра українською мовою – значить він до світового театру і він не є провінційним.

Аліка Піхтерева, кореспондентка
Програма фестивалю влаштована таким чином, що виставу “Маклена Ґраса” за п’єсою Миколи Куліша можна буде побачити в інтерпретації Луганського та Лондонського театрів. Загалом, увазі глядача запропонують вистави шести творчих колективів.

Night Train company – театральна трупа з Лондона. Режисерка Марія Монтеґ`ю розповідає: коли зацікавилася життєписом українських митців – стикнулася з тим, що про українську культуру існує обмаль джерел англійською мовою. Режисерка вивчала українську та російську, аби познайомити Британію з творчістю “Розстріляного Відродження”.

Марія Монтеґ`ю, режисерка театру Night Train company
Ми вже мали досвід показувати “Маклену Ґрасу” в Британії. В нашому місті, для британської аудиторії – це дещо інше, ніж показувати її тут, в місті де вона, власне, народилася в 33 році, у театрі “Березоль”. 

Дмитро Терновий, засновник театру “На Жуках”
Це взагалі єдина на сьогодні постановка української класики. Куліша до останнього часу не ставили англійською. Зараз з`явилася така вистава. Коли ми про це дізналися – дуже захотіли це привезти до України. 

Фестиваль триватиме шість днів, детальнішу інформацію можна дізнатися на сторінці заходу у Facebook.

Автор: Аліка Піхтерева
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.