• Понедельник 25.05.2020
  • Харьков +17.12°С
  • USD 26.76
  • EUR 29.17

У Харкові екологи пояснили, чому Уди стали помаранчевими (відео)

Общество    1309
У Харкові екологи пояснили, чому Уди стали помаранчевими (відео)

 Місцеві мешканці б’ють на сполох, що у воді гинуть тварини та рослини. 

Це відео опублікували в соцмережах мешканці Пилипівки. На ньому вода в річці Уди набула неприроднього кольору. У дописі ситуацію назвали “екологічною катастрофою”. Наша знімальна група відправилася на місце.

Ніколь Костенко, кореспондентка
За словами місцевих мешканців, раніше тут любили відпочивати батьки з дітьми. Тепер річка Уди біля селища Пилипівка набула жовто-коричневого кольору. Люди занепокоєні, що у воді гинуть тварини та рослини. 

Не на камеру місцеві мешканці говорять: Уди і раніше були забруднені промисловими відходами. Біля річки гуляють підліток Богдан з дідусем. Хлопець згадує: раніше купалися, але як побачили помаранчеву воду – припинили. За словами Богдана, поряд був пляж, але навіть там він тепер боїться відпочивати. Каже: місцевість навколо річки більше не нагадують зону, де можна позасмагати.

 Богдан, мешканець селища Пилипівка
С дедушкой ходил на речку. Раньше там было чуть чище, но теперь начали скидывать мешки с мусором.  Там на том пляже уже песка нет. Занесли много щебня, кирпичей. 

Фахівці з екологічної групи “Печеніги” розповідають: після проведення хімічного аналізу встановили – у воду з труби магістрального водопроводу зливали рідину з іржею. За їхніми словами, приїхали з перевіркою після численних прохань від місцевих мешканців.

Віталій Зотенко, гідрогеолог екологічної групи “Печеніги”
 Это трубы Краснопавловского водохранилища, которые идут на насосную в Ледное, по которому идет вода по каналу “Днепр-Донбасс”. Видно, что сделана труба большого диаметра пластиковая и по ней скидывалась вода в большом количестве, которая содержит много железа.

Комунальники завіряють: їхньої провини у забруднені води немає.

 Дмитро Дончик, виконуючий обов’язки керівника комплексу “Харківводовідведення” в Новобоварському районі
Насколько я знаю, там проводились работы “Харьковводоканала”, именно водоснабжения системы. Очевидно перезапускали системы и, видимо, ржавая вода, которая застоялась в трубах, пошла в реку. 

За словами еколога Зотенка, річки Уди та Лопань постійно потерпають від забруднень. Фахівці кажуть: іржа назавжди осяде на дні.

 Віталій Зотенко, гідрогеолог екологічної групи “Печеніги”
Опасность железа относится к третьей категории опасности веществ. В целом оно ухудшает органолептические свойства воды. Зона рекреации теряет свою ценность в целом. Она становится непригодной для использования, в ней нельзя купаться нормально. 

Екологи розповідають: тепер купатися в річці не можна кілька тижнів. Залізо не дасть розвиватися тваринам, заважає їхній життєдіяльності. Тож, за словами фахівців, уся живність у воді загине. Щоб розібратися в причинах проблеми, ми відправляємо інформаційний запит до “Харківводоканалу”.

Автор: Ніколь Костенко
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.