• Понедельник 27.09.2021
  • Харьков +8.99°С
  • USD 26.53
  • EUR 31.08

У Харкові вигадали, як боротися з наркоділками в інтернеті (відео)

Общество   
У Харкові вигадали, як боротися з наркоділками в інтернеті (відео)

Завдяки програмі, яку розробили майбутні кіберкопи, всі охочі можуть долучитися до боротьби із так званими «закладками» і рекламою заборонених речовин.

“Солі”, “спайси”, “шишки”. А поряд – знак «песик» і декілька латинських літер. Такі написи на стінах роблять повсюдно, особливо у спальних районах. Їх замальовують, а вони з’являються знов. Це – контакти наркомагазинів в інтернеті, а саме у програмі Telegram, яка дозволяє миттєво обмінюватися повідомленнями, фото та відео.

Два місяці тому з мережевими наркоділками почали боротися на їхньому ж полі. Майбутньому кіберкопу прийшла ідея створити програму для блокування злочинних Telegram-каналів. Адже, за даними Нацполіції, 90% продажів наркотиків здійснюється саме через цю мережу. І з’явився @stopdrugsbot.

 

Владислав Лактіонов, розробник чат-бота, курсант Харківського університету внутрішніх справ

Особо способа их блокировать до этого не было. Можно было писать Telegramу, но эффективность блокировки была не особо эффективной. Я подумал, что будет, если объединить людей? Чтобы не один я пожаловался, а пожаловались 10, 20, 30 и так далее. Мы им отдали идею, а они сами это делали. То есть, эффективность нашего бота в том, что он живет сам собой.

 

Владислав Плеханов, курсант Харківського університету внутрішніх справ

Необходимо просто в поиске Telegram ввести @stopdrugsbot. После чего мы найдем адрес нашего чат-бота, перейдем на него, нажмем “Присоединиться”. В нем уже будет написано как происходит блокировка и так далее. Если мы первый раз блокируем наркоадрес, мы можем получить инструкцию.

 

У первісному варіанті програма дозволяла додавати до діалогу лише Telegram-канали. Поступово її розширили. Користувачі можуть скаржитися на сайти, відправляти адреси та географічні координати магазинів, наркоаптек і так званих “закладок”, а також світлини написів на стінах.

 

Олена Нагорна, кореспондентка

Зараз спробую заблокувати наркомагазин власноруч. Маю ось такий напис. Відкриваю в телефоні додаток Telegram. Шукаю канал “СтопНаркотик MRIYA”. Додаю фото. Залишилось тільки написати адресу.

 

 

Щодня троє курсантів перевіряють до сотні таких заявок, аби відхилити ті, що не мають відношення до наркоторгівлі. Підозрілі ж повертають, щоб на них могли поскаржитись учасники.

 

Владислав Плеханов, курсант Харківського університету внутрішніх справ

Telegram проверяет данную жалобу и блокирует наркоадрес. Чем больше жалоб поступило на наркоадрес, тем быстрее и вероятнее он будет заблокирован.

 

 

За два місяці знищили більше сотні каналів. Але злочинці опираються і створюють нові. Розробники кажуть, що всі дані передають правоохоронцям. Як результат – за вказаний час затримали дві групи наркоділків у Києві. Кожну таку справу кіберполіцейські називають вкрай “кропіткою”.

 

Олексій Рвачов, старший викладач Харківського університету внутрішніх справ

За підтримки Генеральної прокуратури було затримано угруповання велике, десь 20 осіб організаторів. Під ними працювали майже тисяча осіб у всьому колишньому СНГ. За порушення умов конспірації, спілкування не з використанням різних технологій анонімності причетних до угруповання карали шляхом відрубання пальця руки. Там дуже великі кошти циркулюють, в цьому злочинному бізнесі. І люди знають, що вони втратять, якщо будуть порушуватись правила лише одним членом.

 

Аби здобути більше підписників творці наркоканалів вдаються до креативу.

 

Олексій Рвачов, старший викладач Харківського університету внутрішніх справ

Чунга-Чанга, Крокодил Гена, Чебурашка. Використовують ім’я великих супермаркетів: Le Silpo, АТБ. Використовують ім’я політиків українських.

 

 

Зловмисники розмістили в Telegram чат зі схожою назвою “СтопНаркотик Украина”, фотографією нашого міського голови Геннадія Адольфовича Кернеса.

До чат-бота вже приєдналися 12 тисяч користувачів. З них 3 тисячі беруть у блокуванні активну участь. Це не тільки харків’яни, а й мешканці інших областей.

 

В’ячеслав Марков, декан факультету кіберполіції Харківського університету внутрішніх справ

Присоединился Киев и Киевская область. Присоединилась Одесса, присоединился Львов. И присоединился Хмельницкий. Сегодня из 126 заблокированных наркоадресов три из них работали на оккупированной территории и на территории Российской Федерации. Наркоэпидемия по сути захватила не только наш город и не только Украину, а скажем, все страны постсоветского пространства и набирает обороты.

 

Розробники запрошують до взаємодії громадські організації. Чат-бота вже презентували в Києві і використовують для роботи сервери МВС. У майбутньому ж планується, що програму обслуговуватимуть групи курсантів факультетів кіберполіції по всій Україні.

 

Автор: Олена Нагорна

Вы читали новость: «У Харкові вигадали, як боротися з наркоділками в інтернеті (відео)»; из категории Общество на сайте харьковской телерадиокомпании «Simon»

  • • Больше свежих новостей из Харькова, Украины и мира на похожие темы у нас на сайте:
  • • Категории: Общество, Харьков; Теги: , , , , , ;
  • • Воспользуйтесь поиском на сайте Объектив.TV и обязательно находите новости согласно вашим предпочтениям;
  • • Подписывайтесь на социальные сети Объектив.TV, чтобы узнавать о ключевых событиях в вашей стране и городе;
  • • Дата публикации материала: 26 ноября 2019 в 16:31;
  • Корреспондент Олена Нагорна в данной статье раскрывает новостную тему о том, что "У Харкові вигадали, як боротися з наркоділками в інтернеті (відео)".

×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.