• Понедельник 30.03.2020
  • Харьков +9.91°С
  • USD 28.18
  • EUR 30.9

На сесії облради розглянули питання реставрації балкону Харківського художнього музею (відео)

Культура    549
На сесії облради розглянули питання реставрації балкону Харківського художнього музею (відео)

Олександр Мухін згадує: 18 лютого проходив поряд з Художнім музеєм та бачив, що у момент обвалу на балконі перебували двоє чоловіків.

Олександр Мухін, очевидець:
“Я не знал чем они там занимались. Смотрю, один стоит и слышу один удар кувалдой, посыпалась штукатурка снизу. Потом за ним буквально через несколько секунд второй удар, посыпалась штукатурка. Когда последовал третий удар: упал инструмент, упал человек. Мужчина лет 60, достаточно плотного телосложения и вот этот весь пол балкона.”

 

Олександр запевняє: постраждалого чоловіка підхопили працівники музею і затягли до середини. Другий – залишався нагорі, поки його не зняли. Це свідок і встиг зафільмувати на телефон.

Олександр Мухін, очевидець:
“Они спросили у него: “Нужна ли тебе скорая помощь”? А он, как Терминатор сказал, что такая помощь не нужна. Я знаю, что работы по восстановлению и ремонту аварийных балконов занимаются специализированные организации, которые имеют на это лицензию. Это работы повышенной опасности. Что делали там эти люди? Если проще сказать, то они пилили ветку, на которой сидят.”

Коли на будівлі Харківського художнього музею обвалився балкон, аварійне місце відгородили попереджувальною стрічкою. До установи приїхали працівники відповідних комісій для перевірки документації та місця події. Тоді повідомили, що ніхто не постраждав. Директорка музею Валентина Мизгіна на камеру спілкуватися відмовилася. Зараз вона інформацію про людей, які знаходилися на балконі під час обвалу, не заперечує.

Валентина Мизгіна, директорка Харківського художнього музею:

“- Там было не двое, там был один человек. Второй страховал его из-за двери.

– Они пострадали как-то или нет?

– Нет, нет, слава Богу, нет. Понимаете, сказать, что человек упал, который находился на поясе безопасности, в каске и так далее. Он как бы и упал, и не упал, как падают люди во время аварии.”

Питання щодо подальшої долі балкону розглянули на сесії облради. Там вирішили виділити понад 53 тисячі гривень на розроблення проєкту реставрації конструкції.

Олег Яцина, ексочільник управління культури і туризму ХОДА:
“Стан будівлі не є аварійним, він придатний і буде далі функціювати. Ніяких питань там немає. У нас ще передбачається в подальшому ремонт даху першого приміщення, але щодо цієї будівлі питань більше немає.”

 

Проєкт реставрації планують розробити до середини березня, а питання фінансування робіт розглянуть на наступній сесії облради.

 

 

 

 

 

Автор: Олександр Шемаєв
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.