• Ср 02.07.2025
  • Харьков  +17°С
  • USD 41.82
  • EUR 49.41

Нардеп Володимир Цабаль — про «проходження епідемії». Експертна думка

Общество   
Нардеп Володимир Цабаль — про «проходження епідемії». Експертна думка

Український економіст, народний депутат Верховної Ради IX скликання Володимир Цабаль висловлює своє бачення того, як Україна має прожити проміжок часу, допоки світ охоплено пандемією COVID-19.

На сьогоднішній день «вимальовуються» елементи найбільш вірної стратегії проходження епідемії. Спеціально вживаю слово «проходження», а не «боротьби», оскільки, боротьба почнеться як тільки з’являться перші ліки, а згодом і вакцина. Ця стратегія поєднує елементи, як «британського/нідерландського», так і «корейського», а також «італійського/іспанського» і інших підходів.

Отже у держави має бути дві цілі, які на перший погляд виглядають несумісними:
1️ Згладження піку захворюваності з одночасним розтягненням епідемії в часі:

щоб дати підготуватись системі охорони здоров’я: закупівля обладнання, тестів, засобів захисту, підготовка персоналу
щоб зменшити проміжок часу між піком і днем в який з’являться ефективні методи боротьби, а згодом і ліки які зменшать летальність, а ще згодом вакцина. Чим пізніше людина захворіє, тим більші в неї будуть шанси вижити
щоб розподілити пікове навантаження на систему охорони здоров’я
2️⃣ Мінімізація впливу епідемії на економіку
чим сильніша економіка, тим краще працюватиме система охорони здоров’я
чим менший економічний стрес на кожну людину, тим краще працюватимуть карантинні методи і інші обмеження. Умовно, якщо не буде чого їсти через пару місяців — люди перестануть дотримуватись карантину.

Як добитись цих двох цілей одночасно?

«Повний карантин» (назвемо це «уханським» підходом) не спрацює. Навіть якщо повністю всіх закрити, як в Ухані — це 3-4 місяці. Але в нас «як в Ухані» не вийде, бо ми по перше демократія, по друге не маємо таких ресурсів. Тобто, реально знадобиться не менше 6-9 місяців, а скоріше і більше. А це вже занадто багато для карантину, щоб спрацювати. Бо рано чи пізно вибираючи між голодом і ймовірністю заразитись, люди вибиратимуть останнє. Карантин перестане працювати.

«Мінімальний карантин з ізоляцією груп ризику» (назвемо це «британським» підходом) дозволить економіці працювати майже на повну, оскільки більше 90% зайнятого населення не є в групу ризику, але також підхід теж не оптимальний. Адже навіть серед людей, які не є в групі ризику, смертність в рази вища ніж в грипу. Також важко буде повністю ізолювати тільки певну категорію населення.

«Частковий карантин» (назвемо це «ранньоіталійський» підхід) взагалі не хочу обговорювати, бо він поєднує всі мінуси підходів вище не даючи жодного їх плюсу (раніше писав в іншому пості про це).

Відповідно потрібен деякий «blended» підхід який матиме наступні елементи перших двох + корейського:

Більшість підприємств і секторів економіки ПРАЦЮЄ. Але з масовим використання засобів індивідуального захисту на роботі: респіраторів (НЕ масок), захисних окулярів, перчаток. Вводяться жорсткі обмеженнями по контактах (де можливо без втрати продуктивності, робота переводиться на віддалений режим, де не можливо – мінімізуються контакти. Слава богу винайшли телефон і відео зв’язок).

Правила особистої гігієни стають частиною job desctiption (робочого протоколу — ред.). Недотримання прирівнюється до невиконання обов’язків, що може привести аж до звільнення.

Більшість інфраструктури працює (знову ж таки з використання засобів захисту).

Масове тестування: всіх, хто контактував з хворими чи їх контактами, хто в’їжджає не тільки з закордону а і з іншого міста, і т.д. Навіть «профілактичне» регулярне тестування на роботі.

Жорсткі правила, щодо обсервації для тих самих категорій (контакти, подорожуючі: поїхав в інше місто – 10 днів в обсервації і т.д.).

Повна прозорість по контактах (в Кореї навіть онлайн карти роблять), щоб медики могли оперативно реагувати і тестувати всіх, хто контактував з новими випадками.

Повний карантин для груп ризику (літні люди, люди з хронічними захворюваннями) до винайдення дієвих ліків / вакцини / проходження піку (що перше станеться).

Створення і державна підтримка «індустрії підтримки людей на карантині і в обсервації».

💡Такий підхід одночасно дозволить досягти двох, на перший погляд несумісних, цілей: (1) економіка працюватиме підтримуючи сектор охорони здоров’я, (2) пік епідемії буде згладжений, тим самим, допомігши підготуватись системі охорони здоров’я, розподіливши навантаження і «перенісши» більшість випадків захворювання на більш пізній час, коли лікування буде ефективнішим.

Джерело — Facebook.

Читайте також: Аваков запропонував на час карантину надати громадянам додаткову підтримку від держави

Популярно

Вы читали новость: «Нардеп Володимир Цабаль — про «проходження епідемії». Експертна думка»; из категории Общество на сайте Медиа-группы «Объектив»

  • • Больше свежих новостей из Харькова, Украины и мира на похожие темы у нас на сайте:
  • • Воспользуйтесь поиском на сайте Объектив.TV и обязательно находите новости согласно вашим предпочтениям;
  • • Подписывайтесь на социальные сети Объектив.TV, чтобы узнавать о ключевых событиях в Украине и вашем городе;
  • • Дата публикации материала: 23 марта 2020 в 13:26;
  • Корреспондент в данной статье раскрывает новостную тему о том, что "Український економіст, народний депутат Верховної Ради IX скликання Володимир Цабаль висловлює своє бачення того, як Україна має прожити проміжок часу, допоки світ охоплено пандемією COVID-19.".