• Суббота 16.01.2021
  • Харьков -11.05°С
  • USD 28.05
  • EUR 34.01

Рієлтори назвали ціни на нерухомість у Харкові в умовах карантину (відео)

Общество    3445
Рієлтори назвали ціни на нерухомість у Харкові в умовах карантину (відео)

У Харкові під час карантину ціни на вторинне житло поступово почали знижуватися, вартість квадратних метрів у новобудовах – стабільна.

Олександр Шемаєв, кореспондент

Пандемія нового типу коронавірусу вдарила і по ринку нерухомості, стверджують рієлтори. Харків’яни наразі не квапляться купувати і продавати будинки та квартири.

Рієлторка Світлана Якимова розповідає: відповідно до вимог карантину агенції нерухомості перейшли на дистанційну роботу. Контактують з клієнтами телефоном. Зараз вартість квадратних метрів у новобудовах залишається стабільною, а от ціна вторинного житла незабаром може знизитися, прогнозує Світлана.

Світлана Якимова, рієлторка

Цены на вторичке такие же как были до карантина. То есть ориентировочно однокомнатная квартира от 20 до 26 тысяч долларов. Двухкомнатная от 25 до 32 тысяч. Но это очень средние цены. И трехкомнатные в районе 45.

За словами фахівців, на вартість нерухомості в першу чергу впливає курс гривні до долару США. Економіст Олександр Попов пояснює: наразі валюта більш-менш стабілізувалася. На сьогодні офіційний курс від Нацбанку – 27 гривень 96 копійок за один долар. Як прогнозує фахівець, у найближчий час можна вдало купити нерухомість для особистого користування, а не для інвестицій.

Олександр Попов, економіст

Этот рынок утратил во многом такую роль из-за того, что он находится не совсем в точной амплитуде колебаний, что и остальные экономические показатели. Как средство заработка, как непосредственно экономический актив, также говорить о том, что вложение в недвижимость, как средство получения дохода за аренду, тоже пока не оправдано. Коммерческая недвижимость явно будет находиться в состоянии заметной стогнации.

Також через карантин відбулися зміни і на ринку оренди нерухомості, стверджує рієлторка Світлана Якимова. Гості Харкова, які знімали квартири та будинки, були вимушені роз’їхатися по своїм містам.

Світлана Якимова, рієлторка

В связи с этим мы сейчас наблюдаем дополнительный объем квартир, которые раньше сдавались и, соответственно, понижение цены аренды. Это то, что мы актуально наблюдаем на сегодняшний день в городе.

Автор: Олександр Шемаєв
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.