• Среда 23.09.2020
  • Харьков +20.49°С
  • USD 28.21
  • EUR 33.12

У Харківському зоопарку відзначатимуть День черепахи (відео)

Общество    635
У Харківському зоопарку відзначатимуть День черепахи (відео)

З 2000 року 23 травня у світі відзначають День черепахи. Свято відсвяткували і в Харківському зоопарку. 

У Харківському зоопарку кажуть: панцирі цих рептилій мають різні форми, вони захищають їхнього власника, адже це своєрідний кістковий будинок.

Жанна Сивуха речниця Харківського зоопарку

Щоправда іноді виникають деякі незручності — черепаха, перевернута на спину, не може самостійно повернутися в більш зручне положення. Незважаючи на те, що черепашача повільність стала «притчею во язицех», далеко не всі черепахи повільні й важкі. Ці неквапливі в людському уявленні істоти можуть долати піски і навіть підніматися в гори.

Незважаючи на панцир, черепахи надзвичайно уразливі. Вони гинуть на дорогах під час міграції, їх вбивають заради яєць, м’яса, що вважають делікатесом, та панцира, з якого виготовляють гребінці, шкатулки та прикраси. Тож тварини знаходяться під загрозою зникнення. У Харківському зоопарку живуть 77 черепах.

Жанна Сивуха, речниця Харківського зоопарку

З них кайманова і червоновуха належать до видів, які викликають найменші побоювання, європейска болотна близька до уразливого положення, середньоземноморська та середньоазійська належать до уразливих видів, а променева до видів на межі зникнення. Зважаючи на це, наші спеціалісти активно напрацьовують досвід інкубування яєць черепахи.

У зоопарку додають: завдяки інкубуванню яєць у жовтні минулого року велика черепашача родина поповнилася двома дитинчатами.

Автор: Вікторія Яковенко
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.