• Среда 28.07.2021
  • Харьков +24.99°С
  • USD 26.91
  • EUR 31.78

Уся правда про газ: чи безпечно видобувати “блакитне паливо” (відео)

Общество   
Уся правда про газ: чи безпечно видобувати “блакитне паливо” (відео)

Як газ потрапляє до наших осель та чи отримають звичайні українці користь від газовидобутку? Наші журналісти розберуться, що правда, а що вигадка у спецпроєкті «Вся правда про газ».

Перший сюжет редакція присвятила темі «Звідки береться газ?». Про сучасні реалії, хто видобуває та як – далі в сюжеті. Олексій Ярошенко скоро закінчить Харківський політехнічний інститут. Однак хлопець вже рік працює у нафтогазовій сфері, за спеціальністю “інженер-проєктувальник”.

Олексій Ярошенко, студент НТУ «ХПІ»

30% времени – это командировки. То есть, командировки по рабочим объектам в нефтегазовой индустрии в Украине. Это Львов, Полтава, Харьков.

Олексій говорить, що не раз зустрічав людей з хибними уявленнями про видобуток газу або ж вірять у міфи. Наводить один із найпоширеніших.

Олексій Ярошенко, студент НТУ «ХПІ»

Про то, что вода будет уходить из колодцев. Ну это не так, потому что глубина колодца – она ничтожна, по сравнению с глубинами скважин.

Слова Олексія підтверджують й експерти. Запевняють: інформація про те, що після видобутку газу земля може провалитися через пустоти – також міф.

Данило Римчук, доцент кафедри видобутку газу і конденсату НТУ «ХПІ»

Газ видобувається з пор, а сам скелет породи залишається неушкодженим. Якщо при видобутку вугілля ми будуємо підземні цілі споруди, канали, тобто, пустоти утворюються, то при видобуванні нафти чи газу ніякі пустоти не утворюються. Тобто порода залишається стійкою.

Загалом процес видобутку газу непростий, але зрозумілий, зауважує експерт. «Блакитне паливо» знаходиться у надрах землі – у пористих породах, як губка. Ось їх демонструє Данило Римчук.

Данило Римчук, доцент кафедри видобутку газу і конденсату НТУ «ХПІ»

Тверді зацементовані сполуки, між ними – пори. Пори – це камери, у яких вміщується газ чи нафта.

Щоб природний газ дістати, треба пробурити свердловину. А потім «блакитне паливо» під тиском виходить назовні, як повітря з кульки. Тобто працівники обходяться без жодних насосів для відкачування. Найбільші запаси газу в Україні знаходяться у трьох нафтогазоносних регіонах. Це Донецько-Дніпровська западина, яка тягнеться від Донбасу до Харківщини, Полтавщини, Дніпропетровщини, Чернігівщини і Сумщини. Друга – Прикарпатський нафтогазовий район. І третя – Скіфський район – Крим та узбережжя Чорного і Азовського морів.

Данило Римчук, доцент кафедри видобутку газу і конденсату НТУ «ХПІ»

Перш ніж потрапити до нашої домівки газ проходить процедуру очищення. Перш за все відділяються механічні домішки. Розділяються в спеціальні сепараторні установки газ окремо, рідина окремо. Тоді рідина далі розділяється на воду і конденсат. Далі газ проходить через спеціальні фільтри, абсорбери.

І таким чином він повністю очищується від механічних домішок і води. Природний газ не має ні кольору, ні запаху. Тому перед подачею споживачам до «блакитного палива» додають спеціальний розчин – одорант. Він має різкий запах, який допомагає у разі витоку відчути газ.

Автор: Дмитро Вольовий

Вы читали новость: «Уся правда про газ: чи безпечно видобувати “блакитне паливо” (відео)»; из категории Общество на сайте харьковской телерадиокомпании «Simon»

  • • Больше свежих новостей из Харькова, Украины и мира на похожие темы у нас на сайте:
  • • Категории: Общество, Украина; Теги: , , ;
  • • Воспользуйтесь поиском на сайте Объектив.TV и обязательно находите новости согласно вашим предпочтениям;
  • • Подписывайтесь на социальные сети Объектив.TV, чтобы узнавать о ключевых событиях в вашей стране и городе;
  • • Дата публикации материала: 2 июня 2020 в 16:57;
  • Корреспондент Дмитро Вольовий в данной статье раскрывает новостную тему о том, что "Уся правда про газ: чи безпечно видобувати “блакитне паливо” (відео)".

×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.