• Вторник 27.10.2020
  • Харьков +7.89°С
  • USD 28.34
  • EUR 33.49

Проспект Жукова у Харкові знову перейменували на честь Григоренка

Общество    1946
Проспект Жукова у Харкові знову перейменували на честь Григоренка

Харківський окружний адміністративний суд скасував рішення міськради про перейменування проспекту Григоренка у проспект Жукова.

18 червня у суді розглядався позов ВО “Свобода” щодо скасування рішення мерії. Позивач у суді Андрій Коломійцев заявив про незаконність назви проспекту через те, що Жуков підлягає закону про декомунізацію. Крім того, “ім’ям кривавого маршала не може називатися жодний топонім в Україні”, – підкреслив Коломійцев.

Представник мерії у суді Констянтин Прокоп’єв керувався тим, що Жуков брав участь у визволені територій України від нацистських загарбників і не обіймав високих посад у лавах комуністичної партії СРСР.

“Позов повністю не обґрунтований, поданий без письмових й інших доказів, які б обґрунтовували позивні вимоги”, – підкреслив Прокоп’єв.

Суддя виніс рішення на користь позивача – скасував рішення мерії, визначивши його протиправним та нечинним. Відповідно, проспекту мають повернути назву на честь Петра Григоренка. Представник міськради журналістам повідомив, що буде оскаржувати рішення в апеляційному суді.

Нагадаємо, що під Харківським окружним адмінсудом пройшов пікет, учасники якого заявили про незаконність перейменування проспекту ім. Григоренка в проспект ім. Жукова.

Автор: Артем Листопад
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.