• Вторник 22.09.2020
  • Харьков +17.89°С
  • USD 28.2
  • EUR 33.2

Кордон між Україною та Росією люди можуть перетнути пішки (відео)

Общество    3841
Кордон між Україною та Росією люди можуть перетнути пішки (відео)

На пропускному пункті «Гоптівка» відновили пішохідну зону. 

– Мы стояли, наверное, часа 2. Я так думаю, что человек 120-150. – Это перед вами стояли? – Да.

 

Анна Шевченко, кореспондентка

На пропускному пункті «Гоптівка» відновили можливість пішоходного перетину україно-російського кордону. Тепер люди цілодобово мають змогу як потрапити на територію України, так і виїхати за її межі.

Пішохідна зона на «Гоптівці» не працювала з 17 березня. За словами речника Харківського прикордонного загону Максима Бояра, за минулу добу після початку відкриття пішохідного сполучення, межу між Україною та Росією перетнули більш як 1000 людей.

Максим Бояр, речник Харківського прикордонного загону ДПСУ

Всі громадяни можуть перетинати кордон у пішому порядку. На іноземців та осіб без громадянства діє ряд обмежень. Обов’язково іноземці повинні при собі мати страховий поліс, який забезпечує лікування COVID-19 та обсервацію. При відсутності цього полісу їм буде заборонено перетнути кордон.

Максим Бояр підкреслює: всі громадяни, які перетинають кордон з Росії до України, мають пройти обсервацію. Біля пропускного пункту їх зустрічають поліцейські. Вони контролюють, чи встановили люди додаток «Дій вдома» на смартфон. Щоденно користувачеві приходять повідомлення з нагадуванням зробити і вислати так зване «селфі». Сервіс перевіряє геолокацію і таким чином моніторить, чи перебуває людина за вказаною адресою.

Ті, хто вже перетнув кордон, діляться власними враженнями.

Вікторія, одеситка

Я не понимаю. О каком карантине может идти речь, если все стоят след в след? Вот такая толпа!

 

Тетяна, харків’янка

Ну это ненормально просто. Один человек проверяет вещи. Людям, которые здесь работают я тоже очень сочувствую, потому что для них не созданы рабочие места в спокойной обстановке. Я так понимаю, персонала не хватает, потому что контроль должен быть серьезный, а они не справляются с тем потоком людей, которые идут.

За інформацією прикордонників, до карантину пункт пропуску «Гоптівка» за добу перетинали понад 10 тисяч громадян, наразі потік невеликий. Відновили пішохідну зону на межі із Росією також на Сумщині та Луганщині.

Автор: Анна Шевченко
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.