• Четверг 27.01.2022
  • Харьков -6.01°С
  • USD 28.8
  • EUR 32.48

Опери та балети — просто неба: у ХНАТОБі розповіли про фінансове становище (відео)

Культура   
Опери та балети — просто неба: у ХНАТОБі розповіли про фінансове становище (відео)

Керівництво ХНАТОБу взялося реанімовувати літню сцену, яка була в занепаді чверть століття.

Коли в Україні вводили карантин, театри закрили першими. А було це ще в середині березня. Тож три з половиною місяці культурні установи виживали як могли. Здебільшого комунікували з глядачем онлайн. Але все змінилось на початку липня. Театри отримали змогу приймати глядачів у залах, але з обмеженнями.

Олена Нагорна, кореспондентка

Харківський театр опери та балету знайшов своє особливе рішення. У нагоді став літній майданчик просто неба за будівлею театру. Взагалі він вміщає 1200 осіб, а з урахуванням карантинних вимог тут можна розмістити понад 350 глядачів.

Сьогодні тут дають оперу «Севільський цирульник».

Дмитро Морозов, головний диригент Схід Opera

Ми всі раді щиро, що ми хоч якось зустрічаємось і потихенечку почали працювати!

Солістка Юлія Антонова зізнається: під час карантину грошей не вистачало, тож було складно сплачувати оренду за квартиру.

Юлія Антонова, солістка Схід Opera

Мы безумно рады, что началась работа! Такая неформальная обстановка. Надо еще раскачаться. На карантине занимались всем, только не работой. Сажали цветочки, шили.

Поки працюють з обмеженнями, як і закриті майданчики. При вході — температурний скринінг й дезінфекція рук. Маска повинна бути при собі, але на свіжому повітрі вдягати її не зобов’язують.

Олена Нагорна кореспондентка

Для глядачів доступні три типи місць. Комфортні диванчики позаду, на галявині — килимки і отакі комфортні крісла-мішки у перших рядах. Дистанція між усіма має складати 1,5 метра.

 

Олег Орищенко, гендиректор Схід Opera

Біля буфету в нас є дезінфікатори, де люди можуть помити руки. Можуть піти до туалету. Там теж є і мило, і всі засоби, які потрібні для гігієни.

 

Людмила Конєва, глядачка

Очень хорошо, что сейчас есть электронные билеты. И, в частности, сейчас мы тоже воспользовались этой услугой. Потому что выехать в кассы не всегда удается возможность. Но, конечно, соскучились. Такой, знаете, культурный голод!

Директор театру запевняє: державне фінансування на утримання трупи під час карантину не припинялось.

Олег Орищенко, гендиректор Схід Opera

Ми частково фінансуємось з державного бюджету, тому що ми є підприємством. Підтримка держави тільки з боку заробітної платні. І то не в повному обсязі. А все інше ми повинні покривати своїми власними доходами.

Квитки на опери та балети просто неба коштують від 50 до 100 гривень. Вже відбулося п’ять вистав. Але з урахуванням кількості місць виручка все одно б не покрила потреби установи, в якій працюють близько 800 людей. Це й артисти, й технічний персонал.

Олег Орищенко, гендиректор Схід Opera

Ми проїдаємо доходи, які були колись напрацьовані. Які ми планували направити на нові постановки. Але зараз ми спрямували всі наші витрати на утримання будівлі.

 

Дмитро Морозов, головний диригент Схід Opera

Наші усі заходи дійсно соціальні. Вони малокомерційні, бо вони нам не приносять того, наприклад, доходу, що ми робимо в нашій залі великій. Але ж ми даруємо нашим глядачам, слухачам, харків’янам можливість доторкнутись до оперного мистецтва.

Недобудована літня сцена за ХНАТОбом була занедбана чверть століття, влітку її здавали в оренду для кінопоказів. Артисти ж неодноразово виступали на відкритих майданчиках, окрім власного. Тож виходить, що карантин допоміг реанімувати літню сцену.

Олег Орищенко, гендиректор Схід Opera

Плануємо на цьому майданчику поставити крісла. Зробити навіс. Зробити таке обладнання, щоб було і світло, і звук.

У ХНАТОБі не виключають, що їхній досвід може бути корисним для українських театрів. Але підкреслюють: у них вже був готовий майданчик, якщо ж такий створювати з нуля — це певні витрати. Родзинка вуличних виступів — ціни не має. Це інтерактивність. Коли Фігаро чи граф Альмавіва просто під час вистави взаємодіють із глядачами. І це знаходить відгук.

Ольга Скорик, глядачка

Це такий релакс, це така насолода. Цей формат дивовижний! Це набагато більш сучасно, розкуто і по-європейські.

Матеріал створено в межах стипендіальної програми «Залишайся у професії», яку організувала ГО «Інтерньюз-Україна» за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

Автор: Олена Нагорна

Вы читали новость: «Опери та балети — просто неба: у ХНАТОБі розповіли про фінансове становище (відео)»; из категории Культура на сайте харьковской телерадиокомпании «Simon»

  • • Больше свежих новостей из Харькова, Украины и мира на похожие темы у нас на сайте:
  • • Категории: Культура, Харьков; Теги: , , , , ;
  • • Воспользуйтесь поиском на сайте Объектив.TV и обязательно находите новости согласно вашим предпочтениям;
  • • Подписывайтесь на социальные сети Объектив.TV, чтобы узнавать о ключевых событиях в вашей стране и городе;
  • • Дата публикации материала: 28 июля 2020 в 16:26;
  • Корреспондент Олена Нагорна в данной статье раскрывает новостную тему о том, что "Опери та балети — просто неба: у ХНАТОБі розповіли про фінансове становище (відео)".

×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.