• Вторник 22.09.2020
  • Харьков +19.94°С
  • USD 28.2
  • EUR 33.2

Перехворілі коронавірусом медики приїхали до Харкова, аби стати донорами (відео)

Общество    834
Перехворілі коронавірусом медики приїхали до Харкова, аби стати донорами (відео)

Більше сорока лікарів регіону приїхали до центру “Харків-плазма”, аби зробити донацію.

Лікар-анестезіолог Олексій приїжджає до центру “Харків-плазма” зі Золочівського району вже вшосте. Хлопець ділиться: готується до таких заходів відповідально та вважає їх вкрай важливими, бо одного разу став донором для важкохворого чоловіка й врятував йому життя.

Олексій, лікар-анестезіолог, донор 

Я сдавал плазму для Дмитрия, у него был синдром Гийена-Барре, он лежал в 4-ой неотложке в реанимации в очень тяжелом состоянии. Он выражается по типу полинейропатий. Человек в сознании находится, но он не чувствует ни рук, ни ног.

Крім Олексія, до центру приїхали ще більше 40 медиків із регіону. 9 із них перехворіли на COVID-19. Плазма з антитілами таких людей необхідна, аби в подальшому використати її для створення ліків проти коронавірусу, пояснюють у закладі.

Сергій Шуліко, лікар-невропатолог, донор 

Поскольку я сам переболел, если не дай бог кто-то заболеет, тем более из моих близких, больше будет шансов у них не попасть в большую беду. Из мои родственников переболел только я и жена, но мы заранее самоизолировались, с родителями не общались, в контакт не вступали, с детьми тоже. И поэтому, слава богу, они избежали этого.

Деякі медики кажуть: перехворіли коронавірусом безсимптомно і не мали ніяких ускладнень.

Яна Овчарова, медсестра, донорка 

Я не знала, что у меня это есть, это просто выявилось, когда проводилась профилактика на работе и выскочила вот такая вот ситуация. На фоне полнейшего хорошего самочувствия пропало обоняние и пару дней была высокая температура.

Захід організували у всесвітній день “Лікарі миру – за мир”. Директорка центру Галина Сіроштан зазначає: аби створити необхідні ліки для боротьби з коронавірусом, із 5 областей України треба зібрати 300 літрів плазми до жовтня цього року.

Галина Сіроштан, директорка центру “Харків-плазма”

Повідомлено, що по Україні зібрано 150 літрів плазми. Наша там доля – майже 50 літрів. Тобто ми по кількості заготовленої плазми перші в Україні.

Галина Сіроштан закликає всіх перехворілих на коронавірус мешканців Харкова та області долучитися до збору плазми.

Хочеш першим дізнаватися новини Харкова, України та світу?

Підписуйся на телеграм-канал: t.me/objectivetv або на вайбер-канал: https://cutt.ly/lyDk847

 

Автор: Ніколь Костенко
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.