• Пятница 22.01.2021
  • Харьков +2.89°С
  • USD 28.26
  • EUR 34.37

Сезон грипу та ГРВІ стартував: фахівці розповіли, які віруси загрожують харків’янам (відео)

Общество    599
Сезон грипу та ГРВІ стартував: фахівці розповіли, які віруси загрожують харків’янам (відео)

Протягом тижня на Харківщині грипом захворіли понад 3,5 тисячі осіб. 

Олександр Шемаєв, кореспондент

Окрім коронавірусу на харків’ян чекає традиційна загроза – грип та ГРВІ. Адже 28 вересня стартував новий епідсезон, і за тиждень захворіли понад 3,5 тисячі мешканців регіону.

За даними обласного лабцентру, наразі захворюваність на грип та ГРВІ майже на третину нижча, ніж торік. Тож її характеризують як низьку. Трохи більше половини хворих – діти. Фахівці наголошують на необхідності профілактики.

Дмитро харків’янин

Обычно чай с медом, лимоном, да и все.

 

Наталя, харків’янка 

Рассказываю: сначала делаем болтушку. Берем мед и лимон. Лимон перемалываем на блендере, а потом туда добавляем мед. И каждое утро разводить это в стакане теплой воды, пить натощак. Отлично повышает иммунитет.

Основні симптоми грипу та ГРВІ – висока температура, кашель, сухість у горлі, нежить і слабкість. Терапевтка Валентина Нагорна радить рідше бувати в місцях скупчення людей. Окрім цього варто носити медичну маску і змінювати її щодві години.

Валентина Нагорна, терапевтка

Нужно употреблять больше продуктов, которые содержат аскорбиновую кислоту. Можно просто сезонным курсом по грамму в день попить витамин С. Если нет аллергических реакций, то лучше цитрусовые. Один лимон в день – это грамм аскорбинки. Имбирь обладает иммуностимулирующими свойствами. Какие-то морсы, клюква или витаминные чаи.

У лабцентрі закликають робити вакцинацію від грипу. Адже це найефективніший метод боротьби із сезонними хворобами. Цьогоріч очікуються штами грипу А – Guangdong-Maonan і Hong Kong, а також В – Washington та Phuket.

Тетяна Карлова, завідувачка відділу епіднагляду Харківського обласного лабцентру 

Очікується 4 вакцини, які вже багато років є на українському ринку. У наявності в Харківській області вони є. Це вакцина “Ваксігрип” французького виробника, це вакцина “Інфлувак” нідерландського виробника і два види вакцини – трьох валентна та чотирьох валентна “Джісі Флю” Корея.

Також спеціалісти закликають частіше мити руки, провітрювати приміщення і проводити вологе прибирання.

Олександр Шемаєв, кореспондент

Лікарі радять залишатися вдома при перших симптомах грипу чи ГРВІ. Адже через ослаблений імунітет є ризик захворіти ще й на коронавірус.

Автор: Олександр Шемаєв
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.