• Воскресенье 17.01.2021
  • Харьков -15°С
  • USD 28.05
  • EUR 34.01

У Європарламенті хочуть закріпити право робітника не брати слухавку в неробочий час

Мир    546
У Європарламенті хочуть закріпити право робітника не брати слухавку в неробочий час

Європарламент планує визнати право робітника не відповідати на дзвінки у неробочий час на законодавчому рівні. 

Про це повідомила пресслужба Європарламенту.

Зокрема йдеться про те, щоб виділити поняття “неробочий час” та прийняти закон стосовно дзвінків від роботодавців під час робочого. Робітники можуть не брати слухавку у свій вільний час, але це потрібно закріпити на законодавчому рівні. Питанням займатиметься Комітет з питань праці.

Окрім дзвінків робітник отримає право не читати повідомлення та не реагувати на них, якщо ті надійшли в неробочий час. Таку резолюцію ухвалили 1 грудня, вона підтримана більшістю голосів (31 “за”, 6 “проти” та 18 “утримались”).

Продовженням такого рішення має стати Директива ЄС стосовно права вимикати всі засоби комунікації в неробочий час без будь-яких наслідків для працівника.

У резолюції йдеться також про те, що в останні роки склалася певна культура поведінки та роботи, яка звучить як “24/7 разом” та погано впливає на моральний та фізичний стан працівників. Окрім роботи має існувати особисте життя, час для родини та розваг. Це — запорука ментального здоров’я та довголіття, а також задоволення своїм життям.

Серед факторів, які вплинули на таке рішення, виявився карантин через пандемію. Під час роботи з дому межа між офісом та власною вітальнею майже стерлася, тож роботодавці почали зазіхати на вільний час робітників.

Раніше повідомлялося, як ринок праці на Харківщині відреагував на коронакризу.

Бажаєш першим дізнаватися новини Харкова, України та світу?

Підписуйся на Telegram-канал: t.me/objectivetv, Viber-канал: https://cutt.ly/lyDk847 або Instagram: instagram.com/objectiv.tv

Автор: Олександра Пруднікова
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.