• Четверг 21.01.2021
  • Харьков -20°С
  • USD 28.2
  • EUR 34.15

У Харкові штрафуватимуть бізнесменів, які обслуговують клієнтів без масок

Общество    329
У Харкові штрафуватимуть бізнесменів, які обслуговують клієнтів без масок

Бізнесмени можуть понести грошове покарання, якщо люди перебуватимуть в їхніх закладах без засобів індивідуального захисту. Який штраф передбачено та що з цього приводу думать підприємці.

Анна Шевченко, кореспондентка

У громадських закладах не можна перебувати без захисної маски чи респіратора. У зв’язку із локдауном більшість кав`ярень, спортзалів та ресторанів не працюють. Зараз ми перевіримо, чи знають про нововведення в законі власники бізнесу та їхні наймані працівники.

Заходимо до першої-ліпшої кав’ярні. Одразу ж питаємо, чи знають тут про нововведення в законі.

Микита, працівник кав’ярні

Да. Прошу одевать маску. Вот как сейчас. Либо принимаю заказ и уже на улицу выношу. То есть, чтобы люди без масок не заходили. ну у нас в принципе, в основном постоянные посетители. Я уже сам по себе знаю, что готовить.

Далі прямуємо до одного із фастфудів. Тут дозволяють зайти лише одній людині із знімальної групи. Мовляв: такі правила закладу.

Працівник громадського закладу

Извините, вход не более одного человека. Один человек всего лишь зайти должен.

Згідно із нововведенням у законі, із 14 січня забороняється обслуговувати людей у приміщенні без засобів індивідуального захисту. Працівники мають зробити людині усне зауваження, а у разі відмови одягнути маску – викликати поліцію. Тільки після цих дій, зазначає адвокат Роман Чумак, власник громадського закладу може зняти з себе відповідальність за порушника.

Роман Чумак, керуючий партнер юридичної компанії “Арес”

Слід помітити, що така кількість викликів до Національної поліції можливо в майбутньому не принесе результату, оскільки ми знаємо, що багато відвідувачів принципово не користується масками і власне не використовують їх з принципових якихось речей. Тому кожного разу, коли керівництво буде телефонувати до Національної поліції, фактично Національна поліція не матиме таку кількість поліцейських для того, щоб вони складали відповідні протоколи.

Євген Зуб – власник харківського кафе. Підприємець вважає, що забезпечувати клієнтів масками чи респіраторами має заклад.

Євген Зуб, власник кафе

Кто у нас сейчас работает? У нас работают большие супермаркеты. Для них маска – это 3 копейки. Они могут закупить большую партию и спокойно раздавать клиентам своим. Скажу лично из своего примера. Заходил в магазин и меня не хотели обслуживать, вызвали 102, я принципиально их дождался и даже у меня еще видео где-то есть. На меня не выписали штраф, потому что есть закон. Они развели руками и все таки мне продали это.

Якщо поліцейські зафіксують порушення, про яке повідомили працівники закладу, людина має сплатити штраф. Від 340 до 510 гривень. Сума залежить від кількості порушень.

Катерина, харків’янка

Вызов полиции – это такая крайняя мера, когда ты не можешь уже с человеком договориться, сказать ему: “вот, пожалуйста, наденьте маску. Такие требования заведения, такие требования страны и вообще ситуации”. В таком случае вызывать полицию – это нормально.

 

Кирило, харків’янин

Нужно уважать общество, нужно уважать других людей. Я понимаю, что мир сейчас разделился на тех, кто верит и на тех, кто не верит. Но, тем не менее – это хороший способ проявить уважение к другим людям.

Згідно нововведенню, до адмінвідповідальності можуть притягнути й працівників громадського транспорту. Це станеться у разі, якщо пасажири перебувають всередині без масок чи респіраторів. Бізнесменам, які порушуватимуть закон, загрожує грошове покарання. Його сума від 3400 до 5100 гривень.

Бажаєш першим дізнаватися новини Харкова, України та світу?

Підписуйся на Telegram-канал: t.me/objectivetv, Viber-канал: https://cutt.ly/lyDk847 або Instagram: instagram.com/objectiv.tv

Автор: Анна Шевченко
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.