• Вторник 02.03.2021
  • Харьков 0°С
  • USD 28
  • EUR 33.72

Підвищення тарифів на комунальні послуги: роз’яснення економіста

Общество    827
Підвищення тарифів на комунальні послуги: роз’яснення економіста

На Харківщині у п`ятницю люди знову вийшли на пікети проти підвищення ціни на газ. Минулими вихідними такі акції пройшли у багатьох населених пунктах регіону.

Біля Харківської облдержадміністрації – мітинг. Люди виступають проти підвищення ціни на газ.

Олександр, організатор пікету

Уже не имеет значения – студент ты, школьник, обычный человек работающий или пенсионер. Потому что эта проблема касается каждого. И в таких условиях мы должны сплотиться, чтобы власть нас услышала, что эти тарифы будут нам непосильны.

 

Роман, учасник пікету

Если посмотреть график, то можно увидеть как за 2020 год не единожды повышались коммунальные тарифы. И для меня это является огромной проблемой.

Кабмін пообіцяв на час карантину знизити ціну на газ до 6,99 гривні за 1 кубометр.

Юрій Вітренко, в. о. міністра енергетики України

З 1 першого лютого всі споживачі України будуть сплачувати суттєво менше за природний газ. Можу сказати, що за нашими даними середня ціна на газ в Україна, в січні, була вище, ніж 9600 гривень. Відповідно, ціна буде знижена в середньому для населення в Україні з 9600 гривень до 6999.

З січня в Україні зросла вартість транспортування блакитного палива. Для мешканців Харківщини тариф збільшився майже на гривню за один кубометр. Бізнесмен Олександр Давтян під час програми “Online розмова” коментує: для жителів регіону – це значне підвищення ціни.

Олександр Давтян, бізнесмен

Сегодня, когда есть компании, которые этот газ добывают, они платят сумасшедшие деньги за лицензию. Они платят зарплаты своим рабочим. Они платят налоги. Мы знаем они платят взятки сумасшедшие за эти лицензии правоохранительным органам. Поэтому получается, что газ в Украине стоит столько же сколько в Австрии, а зарплаты есть австрийские, а есть украинские.

Серед причин подорожчання газу експерти називають ситуацію на європейських ринках та в самій Україні: попит на енергоресурси взимку різко зростає.

Володимир Родченко, економіст

Газопостачальні компанії це аргументують тим, що у них є формули, які передбачають зміну ціни, закупівельної ціни газу на європейських хабах, тому що ми зараз начебто там закупаємо газ. Але там газ влітку коштував на рівні 3 тисяч, до кінця року сягнув 7 тисяч.

Заяву щодо тарифів зробив і секретар Харківської міськради Ігор Терехов. Він запевняє, що ціни на опалення і гарячу воду в Харкові не підвищуватимуться.

Ігор Терехов, секретар Харківської міської ради

Я понимаю, что Национальная комиссия, осуществляющая государственное регулирование в сфере энергетики будет недовольна этим решением, но я его не изменю и всю ответственность за него беру на себя.

КП “Харківські теплові мережі” вже багато років є збитковим. Тож, якщо люди не сплачуватимуть послуги за новими тарифами, депутати міськради мають внести зміни до бюджету міста, каже економіст.

Володимир Родченко, економіст

Заборгованість за теплопостачання наших підприємств, вона приблизно дорівнювала коштам, які ми витрачали на розвиток нашого міста. Той же самий зоопарк. Тобто, оці суми приблизно еквівалентні. Тому питання: або ми спрямуємо ці кошти на якісь розвиткові проєкти, або нам ці кошти прийдеться спрямувати на компенсацію витрат.

15 січня проти підвищення тарифів пікетували і в населених пунтктах області. У Валках люди написали звернення до уряду, а у Пісочині перекривали дорогу.

Бажаєш першим дізнаватися новини Харкова, України та світу?

Підписуйся на Telegram-канал: t.me/objectivetv, Viber-канал: https://cutt.ly/lyDk847 або Instagram: instagram.com/objectiv.tv

Автор: Віктория Яковенко
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.