• Суббота 06.03.2021
  • Харьков 0°С
  • USD 27.76
  • EUR 33.41

До України привезли першу партію вакцин: думки харківських епідеміологів (відео)

Общество    1254
До України привезли першу партію вакцин: думки харківських епідеміологів (відео)

23 лютого в Україну прибула перша партія вакцини AstraZeneca. Вантаж до аеропорту “Бориспіль” доставив літак турецьких авіаліній.

Напередодні МОЗ зареєструвало цю вакцину проти COVID-19 для екстреного медичного застосування. Проте, точна її назва Covishield. Це ліцензована версія AstraZeneca. Різниця між оригіналом лише у місці її виробництва, зазначає епідеміологиня Олена Руднєва. Covishield виробляють в Інституті сироватки крові в Індії.

Олена Руднєва, медична директорка з клінічних досліджень у дослідницький організації

Чому вона має іншу назву? Ну напевно, то була якась вимога самої AstraZeneca для того, щоб розділити у європейські країни, у країни Північної Америки продавати і надавати свою вакцину, яку вони виробляють в Європі. А для інших країн, щоб вони надавали цю індійську. І вони могли розуміти, що ця вакцина вироблена в Індії.

До України привезли перші 500 тисяч доз вакцини. Їх вистачить на щеплення проти COVID для 250 тисяч людей. Як зазначає епідеміологиня Тетяна Чумаченко, така кількість препарату не вплине на епідситуацію у державі.

Тетяна Чумаченко, завідувачка кафедри епідеміології Харківського національного медуніверситету

Потому что, даже с учетом тех людей, которые переболели на сегодняшний день. все равно это недостаточно для того, чтобы прекратить циркуляцию вируса. Но, тем не менее, все-таки на индивидуальном уровне 250 тысяч людей уже не заболеют. Это уже хорошо.

Якщо успішність вакцини перевищує 50% – це достатньо для підтвердження її дієвості, зазначають експерти. Ефективність AstraZeneca – від 62% до 90%, залежно від дозування. Епідеміологиня Олена Руднєва пояснює: робити щеплення заборонено людям, які зараз хворіють на коронавірус. Також вакцинуватися не можна дітям та тим, хто має розлади імунної системи.

Олена Руднєва, медична директорка з клінічних досліджень у дослідницький організації

– Вагітним можна?

– Тут цікаве питання. Даних точних немає. Хтось каже, що краще зробити вакцинацію, аніж перехворіти. Хтось каже, що це передчасно і ми не можемо наразі ризикувати здоров’ям матері та дитини.

Вакцина може дати побічний ефект. Епідеміологи радять після ін’єкції 15 хвилин не залишати пункту щеплення.

Тетяна Чумаченко, завідувачка кафедри епідеміології Харківського національного медуніверситету

Чаще всего осложнения бывают связаны именно с тем, что какие-то нарушения в программе иммунизации или неправильна техника введения. Мы, считаем, что это будет исключено потому что, сейчас бригады прививочные интенсивно проходят тренинги.

Людям які вже перехворіли на COVID щеплення робити можна. Умова – якщо після хвороби минуло мінімум 3 місяці, розповідають експерти. Акцентують й на тому, що вакцинуватимуть українців різними препаратами і для держави – це плюс.

Олена Руднєва, медична директорка з клінічних досліджень у дослідницький організації

Оскільки ми не можемо бути на 100%, або на 200% як саме буде працювати кожна з вакцин, особливо з новими вірусами, які мутують. То, мені здається, що правильно мати населення яке буде вакцинуватися різними вакцинами.

Проте, застерігають епідеміологи, більшість вакцин потрібно вводити двічі. Тож, бажано, аби перше та друге щеплення робили одним препаратом.

Олена Руднєва медична директорка у сфері клінічних досліджень у дослідницький організації

Я не знаю точно яку кількість доз ми отримаємо, і як буде розвиватися вакцинальна програма. Але, якщо вас запросили і є можливість вакцинуватися, то я раджу не нехтувати такою можливістю.

 

Тетяна Чумаченко завідувачка кафедри епідеміології Харківського національного медуніверситету

Не надо ждать, что сегодня мы начали прививки, а завтра уже заболеваемость снизится.

Бажаєш першим дізнаватися новини Харкова, України та світу?

Підписуйся на Telegram-канал: t.me/objectivetv, Viber-канал: https://cutt.ly/lyDk847 або Instagram: instagram.com/objectiv.tv

Автор: Вікторія Яковенко
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.