• Вторник 20.04.2021
  • Харьков +10°С
  • USD 28.01
  • EUR 33.71

“Це саботаж”: депутати облради незадоволені роботою чиновника ХОДА (відео)

Политика    1927
“Це саботаж”: депутати облради незадоволені роботою чиновника ХОДА (відео)

У Харківській облраді виник конфлікт між депутатами та заступником голови облдепартаменту охорони здоров’я.

Алла Ройтблат, депутатка Харківської облради

На минулій зустрічі нашої комісії саме я подавала пропозицію зробити правку в програмі “Здоров’я Слобожанщини” для створення педіатричної паліативної допомоги. Комісія все проголосувала одноголосно. І фактично сьогодні ми очікували проєкт рішень, ми б винесли це на сесію.

Депутати Харківської облради вкрай невдоволені роботою обласної адміністрації. Говорять: їх пропозиції не враховують. А тим самим – ігнорують реальні проблеми жителів області, що потребують вирішення. Особливо кричуща ситуація – у сфері охорони здоров’я. На засіданні комісії з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства депутатка Алла Ройтблат розкритикувала чиновника за ігнорування попередніх рішень комісії. Мовляв, вони просили департамент внести правки, які б допомогли пацієнтам, що потребують паліативної допомоги та лікування спінально-м’язової атрофії.

Алла Ройтблат, депутатка Харківської облради

На сьогодні я фактично бачу демарш роботі проорфанних пацієнтів та пацієнтів, яким потрібна паліативна допомога. По моїй правці там не потрібно було грошей. Там потрібно було за місяць розробити один проєкт рішення по мені та один – по Олені Яківні. На сьогодні я бачу, що ви цього не зробили і це якісь відмовки.

У свою чергу, Геннадій Бондарчук заявив: по правкам щодо ліків від СМА департамент ніяких документів не отримував.

Геннадій Бондарчук, заступник директора департаменту охорони здоров’я ХОДА

Были волонтерские организации, которые предлагали включиться в программу по использованию препарата “Спинраза”, который на сегодняшний день в Украине не зарегистрирован.

Але батько дитини зі СМА Віталій Матюшенко пояснив: в Україні є ліки від цієї хвороби. Більш того, зареєстровано навіть більше одного препарату.

Віталій Матюшенко, батько дитини зі СМА

Я дуже шкодую, що шановний Геннадій Вадимович не знає про те, що є два, і говорить, що “Спіназа” не зареєстрована. Вже рік вони як зареєстровані.

Крім цього, Ройтблат обурилася, що Бондарчук не приніс проєкт рішення про створення системи педіатричної паліативної допомоги. За словами чиновника, по цій темі він спілкувався із директором Харківського обласного спецбудинку дитини №1 Романом Марабяном. Така відповідь депутатку не влаштувала.

Алла Ройтблат, депутатка Харківської облради

Комісія минулого разу прийняла рішення одноголосно внести цю правку. Ви вирішили самостійно, ну мені так здається, піти по якійсь своїй, для себе картині, яку ви бачите: переговорити з Марабяном і вирішити самостійно рішення, що воно колись буде винесено на сесію.

 

Були запитання до Бондарчука і від інших депутатів. Наприклад, Сергій Гладкоскок заявив: бачить ознаки фіктивності в договорах про закупівлю медобладнання до обласної дитячої інфекційної лікарні на суму 60 мільйонів гривень. Мовляв, його закупили 28 грудня минулоріч, а доставили з Вінниці вже наступного дня. Крім того, це обладнання придбали нібито за гроші, які повинні були витратити на препарати від онкозахворювань.

Сергій Гладкоскок, депутат Харківської облради

За два дня перекинуть деньги и поставить оборудование с Винницы – я считаю, это физически невозможно.

Ще однією претензією до Геннадія Бондарчука була неготовність області до реформування системи туберкульозного лікування. Мовляв, ще у минулому році чиновники повинні були підготувати документи про об’єднання тубдиспансерів у одну структуру.

Сергій Гладкоскок, депутат Харківської облради

За раз это не решается. Депутаты возмущались тем, что за три месяца не предупредили сотрудников… Это не сокращение, это оптимизация, вопросов нет – но мы должны были предупредить их. Не предупредили депутатов, не поставили в известность за чей счет будет проводится ликвидация, слияние этих мероприятий. То есть, решение было полностью неподготовленное.

Депутати додають: мають намір звертатися до голови ОДА Айни Тимчук, аби вирішити питання комунікації з департаментом охорони здоров’я.

Бажаєш першим дізнаватися новини Харкова, України та світу?

Підписуйся на Telegram-канал: t.me/objectivetv, Viber-канал: https://cutt.ly/lyDk847 або Instagram: instagram.com/objectiv.tv

Автор: Антон Малиновський
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.