• Четверг 15.04.2021
  • Харьков +7°С
  • USD 27.98
  • EUR 33.48

Нелегальна парковка на проспекті Науки: активісти заявляють про самозахоплення землі (відео)

Общество    867
Нелегальна парковка на проспекті Науки: активісти заявляють про самозахоплення землі (відео)

Справа про приватну парковку під виглядом будівництва на харківському проспекті Науки дійшла до суду. 

Артем Листопад, кореспондент

Замість офісної споруди – приватна парковка. Справа про начебто будівництво на проспекті Науки – вже в судах. Ось тільки перше засідання тривало менше 10 хвилин.

У середині лютого облпрокуратура звернулася до суду. Вимагала не подовжувати дію договору оренди на цю ділянку. Адже підприємець зобов’язався збудувати тут офісну будівлю. Але за 15 років влаштував тут лише приватну парковку.

Дмитро Чубенко, речник прокурора Харківської області

Харківська місцева прокуратура буде вимагати скасування договору оренди, тобто наразі підстав для порушення кримінального провадження або адміністративного впливу на особу немає.

Але на останній сесії міськради, 24 лютого, депутати голосували за подовження терміну дії договору оренди.

Дмитро Булах, голова ГО “Харківський антикорупційний центр”

На сесії, на жаль, нам не вистачило одного голосу, щоб виключити цей пункт взагалі з проєкту рішення, щоб не продовжувати оренду. Ми набрали 42 голоси при необхідних 43.

 

Таким чином термін дії договору подовжили до 2023 року. Саме через це підготовче засідання у справі вирішили перенести – аби всі сторони ознайомилися з новими матеріалами. Представники прокуратури та міськради у суді коментувати справу не стали. Не стала спілкуватися з журналістами й, вірогідно, родичка підприємця Андрія Гуляєва, який орендує землю.

Дмитро Булах, голова ГО “Харківський антикорупційний центр”

Не тільки ХАЦ, а й прокуратура області це розслідувала. І виявилось, що сама ділянка, яка орендується, вона вдвічі-втричі менша, ніж територія, яка огороджена цим парканом. Тобто дві третини огородженої території – це взагалі самозахоплення.

Тож поки справа в судах, люди продовжують бідкатися через незручності. Адже паркан загороджує шматок проїжджої частини. А пішоходи рухаються вузьким дерев’яним переходом.

Дмитро Гранкін, харків’янин

Ну это позор и убожище, вот это переходить тротуар пешеходам. Плюс там раньше была обычная стоянка общего пользования, где вот эти машины могли ставить. Получается, здесь и аварийные ситуации – все подряд, просто.

Бажаєш першим дізнаватися новини Харкова, України та світу?

Підписуйся на Telegram-канал: t.me/objectivetv, Viber-канал: https://cutt.ly/lyDk847 або Instagram: instagram.com/objectiv.tv

Автор: Артем Листопад
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.