• Среда 26.06.2019
  • Харьков +26°С
  • USD 26.19
  • EUR 29.83

Харківський музей Південної залізниці втратив деякі унікальні ретро-машини (відео)

Общество    2665
Харківський музей Південної залізниці втратив деякі унікальні ретро-машини (відео)

Відтепер ці машини прикрашають залізничний музей в Києві.

Харківські активісти не дорахувалися унікальних ретро-машин, які раніше були експонатами музею Південної залізниці. Серед зниклих експонатів — старовинні бульдозер, тягач, трактори і вантажівки. За словами представника автомобільної федерації України Дмитра Харченко, тепер ці машини прикрашають залізничний музей в Києві, який відкрився 4 листопада.

Дмитро Харченко, представник автомобільної федерації України

Это хорошо, что экспозиции обмениваются, подразделения музеев в разных странах обмениваются своими экспонатами. Это очень хорошо. Но срок возвращения, даты, что это вернется, никто не сказал. Все хорошо, но нам она в Харькове нужна. 

Експерт каже, що техніка унікальна. Ретро-трактор і старовинний бульдозер можна побачити тільки в приватних колекціях. А ось такий бульдозер взагалі робили для Арктики.

Дмитро Харченко, представник автомобільної федерації України

Этот огромный танк, мирный танк, у которого гусеницы огромные. Их единицы были выпущены. Бульдозер. Они тоже не хранились. Закончился. Списали. Порезали на металлолом. Купили новый. Поэтому эти вещи уникальны уже тем, что они сохранились, и то, что можно на них посмотреть. 

Харченко каже, що столична залізниця могла б знайти у себе подібну техніку і відреставрувати, а не посилювати київський музей за рахунок експонатів з провінції. У свою чергу, у «Південній залізниці» стверджують, що техніка перебуває у Києві на тимчасовій основі.

Андрій Прохоров, завідувач музею історії та залізничної техніки «Південної залізниці»

До Дня Залізничників рішенням членів правління Укрзалізниці п’ять наших експонатів музею було відправлено до виставкового комплексу на станції Київ-Пасажирський, і зараз вони знаходяться на цьому виставковому майданчику. Турбуватися про те, що наші експонати кудись зовсім зникнуть, не варто.

За словами Андрія Прохорова, в Києві зараз 5 експонатів з Харкова. Серед них і рідкісні: тягач артилерійський АТ-Т і бульдозер С-100.

Андрій Прохоров, завідувач музею історії та залізничної техніки «Південної залізниці»

Це всім відома полуторка 1939 року виробництва у нас, ще довоєнна. Окрім цього ще дві одиниці гусеничної техніки. С100, наприклад, отримав золоту медаль на виставці в Брюсселі в 1961 році.

За словами завідувача музею, строки повернення техніки до Харкова невідомі.

Автор: Олена Верекомська
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.