• Пятница 01.07.2022
  • Харьков +25.58°С
  • USD 29.25
  • EUR 30.4

«Викрадання людей»: ООН та ОБСЄ перевіряють роботу харківських військкоматів

Общество   
«Викрадання людей»: ООН та ОБСЄ перевіряють роботу харківських військкоматів

Члени моніторингових місій ООН з прав людини в Україні та Організації з безпеки і співпраці в Європі завітали до Харківського обласного військового комісаріату.

Харків’янин Камил Алієв скаржиться: півтори доби перебував у неволі. Розповідає: 28 травня знаходився з другом недалеко від дому. Там його затримали невідомі.

Камил Алієв, харків’янин
Мы шли по тротуару, на дороге остановились два автомобиля. Из них вышли около 7-8 человек. Нас нецензурно попросили остановится и показать им документы. Сами эти люди не представились, документы не показывали. 

Невідомі затягли Камила до автівки та відвезли до військкомату. Хотіли притягнути до служби, впевнений хлопець. А відпустили — через розголошення в соцмережах, куди парубок звернувся за допомогою.

Камил Алієв, харків’янин
Физическую силу применяли только при задержании — меня толкали, но не били. Поэтому следов побоев нет. А за все это время физической силы больше не применяли, только психологически давили, угрожали сроками, угрожали, что я теперь не буду спокойно жить, говорили: «Ходи и оборачивайся». 

Хлопець звернувся до суду. Його адвокат Євген Рияко стверджує: підстав для відкриття кримінального провадження достатньо.

Євген Рияко, адвокат Камила Алієва
До конца не установлено, кто эти лица. Имеют ли они какое-то отношение к военкомату в юридической плоскости. От этого будет зависеть также квалификация их действий. Однако, они точно не могут действовать самостоятельно. Поэтому все эти преступные действия будут квалифицироваться как преступный сговор с должностными лицами военных комиссариатов. 

Біля обласного військкомату — представники місії ООН з прав людини та члени місії ОБСЄ. Не на камеру говорять: розслідують обставини масових скарг від громадян. Про це часто згадують у ЗМІ та соцмережах.

 Вот эти, все в капюшонах, все сразу же в капюшоны, подходят к нам, не пускают нас, ограждают нам путь. Показывают нам какие-то документы непонятные. Говорят, что они военкомат

Писав заяву до поліції і харків’янин Денис Ментішинов. Розповідає: з його братом Олександром сталася подібна ситуація у присутності рідних.

Денис Ментішинов, харків’янин
 Когда я попытался вести съемку, трое людей напали на нас. Попытались отобрать, разбить телефон. Кричали, что сейчас будут бить нас и так далее. Оскорбляли, унижали. Потом один из них — Жданов Даниил — переключился на мою мать и стал ее душить. 

У поліції заявили, що правоохоронні органи до відлову призовників непричетні.

 з повідомлення на сайті ГУ Нацполіції в Харківській області
Залучення особового складу територіальних підрозділів Національної поліції до забезпечення приводів призовників може здійснюватися лише в межах кримінального провадження за фактами ухилення від прИзову на строковУ військову службу.

Юрист Роман Чумак каже: якщо громадянам не видавали повістки, перешкоджати їм працівники військкоматів не можуть. У такому випадку людина має право на самооборону.

Роман Чумак, керуючий партнер юридичної компанії «Арес»
У даному випадку йде мова про незаконне позбавлення волі. Оскільки співробітники військкомату незаконно таку людину затримують, без належних підстав та доставляють до призовної дільниці. Тобто, фактично не маючи на це законом визначених повноважень. У цьому випадку дійсно працівники військкоматів можуть бути піддані і кримінальній відповідальності, і дисциплінарній відповідальності. 

В обласному комісаріаті зізнаються: є декілька ситуацій, коли працівники військкоматів затримували призовників без поліції. З цього приводу ведеться службове розслідування і вже дві посадові особи притягнуті до дисциплінарної відповідальності.

Юрій Калгушкін, військовий комісар Харківської області
Ніяких рукоприкладств, як кажуть, безумовно, не було. Як приклад, можемо привести Алієва Камила. Встановили, що він мешкає в Індустріальному районі. За адресою вручили повістку. Від повістки він відмовився. Погрожував працівникам Індустріального районного комісаріату. 

В обласному комісаріаті стверджують: строковики в зону проведення ООС не потрапляють. Усім відправляють повістки.

Олександр Томашевський, заступник військового комісара Харківської області
Ми вже на сьогоднішний день відправили приблизно 80% призовників для проходження строкової військової служби. Вони виконують обов’язки в пунктах постійної дислокації військових частин, тобто на мирній території. Вони повинні забезпечувати життєдіяльність військової частини.

Усього до армії мають відправити 1300 молодикыв з Харківської області. Призов триватиме до 30 червня.

Автор: Артем Листопад

Вы читали новость: ««Викрадання людей»: ООН та ОБСЄ перевіряють роботу харківських військкоматів»; из категории Общество на сайте харьковской телерадиокомпании «Simon»

  • • Больше свежих новостей из Харькова, Украины и мира на похожие темы у нас на сайте:
  • • Категории: Общество, Происшествия, Харьков; Теги: , , ;
  • • Воспользуйтесь поиском на сайте Объектив.TV и обязательно находите новости согласно вашим предпочтениям;
  • • Подписывайтесь на социальные сети Объектив.TV, чтобы узнавать о ключевых событиях в вашей стране и городе;
  • • Дата публикации материала: 7 июня 2019 в 09:41;
  • Корреспондент Артем Листопад в данной статье раскрывает новостную тему о том, что "«Викрадання людей»: ООН та ОБСЄ перевіряють роботу харківських військкоматів".

×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или написать нам в Телеграм.