• Среда 27.05.2020
  • Харьков +8.83°С
  • USD 26.9
  • EUR 29.51

Шоста річниця Майдану: “Ми не готові користуватися ланцюгами рабів” (фото, відео)

Интервью    3497
Шоста річниця Майдану: “Ми не готові користуватися ланцюгами рабів” (фото, відео)

“У небезпеці існування нашої країни, знову у небезпеці наш народ. Знову зазіхають на нашу свободу” – капелан харківського майдану отець Віктор.

Інтерв’ю з отцем Віктором на майдані Свободи взято зі сторінки Леоніда Логвиненко на Facebook.

“У небезпеці існування нашої країни, знову у небезпеці наш народ. Знову зазіхають на нашу свободу Прийшов з тривогою на Майдан, тому що ми спостерігаємо небезпечні дії нашої влади і те, що може статися демонтаж нашої держави.

Іде нищення політичних інституцій. Валиться економіка й це має системний характер. Отож саме тепер настає час нашого спротиву. Настає необхідність знову повернутися нам на майдан, знову до громадянської непокори. Знову заявити нашій владі думку суспільства, показати, що громадянське суспільство є, що воно може контролювати й спрямовувати владу, бо джерелом влади є народ і його найкраща частина – громадянське суспільство.

Завдяки досвіду попереднього Майдану ми добре знаємо, як це робиться. Здається, що суспільство розколоте з ідеологічних міркувань. Є частина, до речі, дуже не значна, яка хоче до Росії. Хоче повернення до імперії, насправді ж – СРСР, повернення радянського ладу. Це – утопія. Отож ця частина не може відіграти серйозної ролі в розвитку подій.

Є дуже велика інертна маса, яка проголосувала так, з чого почався демонтаж нашої держави. Вона сама себе не усвідомлює, не має жодної ідеології. Вона має ментальність, психологію і масовий інстинкт. Вони українці в тому сенсі, що їхні інстинкти це не інстинкти рабів, а це інстинкти людей, які так чи інакше, якщо не користуються свободою, якщо не борються за свободу, так готові користуватися наслідками того, що свободу хтось виборов.

Уся маса звикла до тих демократичних свобод, до тих громадянських свобод, які є в нашому суспільстві. Які складалися 28 років існування незалежної української держави, які утворили тло, на якому в нас усе розгортається. Це і є фундаментом для єдності всіх нас. Усі звикли до наших свобод, до того, що є люди, які прагнуть волі, які готові за неї боротися і навіть віддавати життя, а всі інші готові цим користуватися…

 

Користуватися ланцюгами рабів у нас ніхто не готовий. Навіть ті, котрі готові покликати Путіна, не готові користуватися кайданами. У цьому єдність нашого народу. Це, до речі, здобуток нашого майдану. Якщо на цей здобуток ми спиратимемося як на підґрунтя наше, то здобудемо нашу перемогу”

Автор: Леонід Логвиненко
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.