• Понедельник 17.05.2021
  • Харьков +27.35°С
  • USD 27.61
  • EUR 33.48

В Україні буде створено “чорний список” блогерів та ЗМІ, які розповсюджують фейкові новини

Общество    589
В Україні буде створено “чорний список” блогерів та ЗМІ, які розповсюджують фейкові новини

В Україні буде створено так званий чорний список ЗМІ та блогерів, які пишуть та поширюють фейки стосовно громадянського суспільства. 

Таку заяву зробили в УГСПЛ — Українській Гельсінській спілці з прав людини.

Зокрема йдеться про створення переліку тих ЗМІ та блогерів, які надають неправдиві новини, поширюючи їх не тільки безпосередньо у ЗМІ, а також через соцмережі. Проєкт отримав назву “Медіа фуфло” і буде створений найближчим часом. У роботі задіяна УГСПЛ, представники Центру прав людини Zmina та Інституту масової інформаціїю

Також у повідомленні вказано, що список буде постійно оновлюватися.

Меморандум, який передує запуску проєкту, представники організацій підписали у Києві вчора, 17 листопада.

Окрім ЗМІ та блогері у переліку будуть вказані сторінки у соцмережах та телеграм-канали, які розповсюджують фейки, видають маніпулятивні новини, друкують дезінформацію, яка стосується правозахисників, журналістів, громадських активістів.

Ініціатори проєкту «Медіа фуфло» кажуть про те, що список з’явиться ще у поточному році. Виконавча директорка ІМІ Оксана Романюк також сказала про те, що потрапивши до списку, блогер або ЗМІ матимуть змогу публічно вибачитися, визнати свої помилки та опублікувати спростування брехні, а вже тоді буде йти мова про вилучення прізвища або ж назва з переліку.

«Ми закликаємо бойкотувати медіа та ресурси, які розпалюють ворожнечу та публікують брехню. Для цього ми складаємо список тих, хто бреше людям в очі та ширить фейки. Ми будемо моніторити інтернет-простір, щоб визначити тих, хто, за розробленими нами критеріями, системно займається хейтерством щодо представників громадянського суспільства», – сказав виконавчий директор УГСПЛ Олександр Павліченко.

Раніше повідомлялося про те, що означає слово “локдаун”.

Бажаєш першим дізнаватися новини Харкова, України та світу?

Підписуйся на Telegram-канал: t.me/objectivetv, Viber-канал: https://cutt.ly/lyDk847 або Instagram: instagram.com/objectiv.tv

Автор: Олександра Пруднікова
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.