• Четверг 25.04.2019
  • Харьков +23°С
  • USD 26.59
  • EUR 29.81

Харків’яни жаліються на незаконні притулки для тварин в квартирах (відео)

Общество    1005
Харків’яни жаліються на незаконні притулки для тварин в квартирах (відео)

Згідно із законом про захист тварин від 2016 року, людина може мати стільки домашніх улюбленців, скільки зможе фінансово забезпечити.

У Харкові скаржаться на притулки для тварин у квартирах житлових будинків. Олександр Чен’ян мешкає в центрі міста по вулиці Університетській. Чоловік розповідає, що вже близько 14 років його сусідка утримує до десяти собак. Біологічні відходи пошкоджують інші квартири, нарікає чоловік.

Олександр Чен’ян, мешканець будинку по вулиці Університетській, 37/39
Вот этот угол говорит о том, что с той стороны влага поступает. Оно было ещё больше, но я ж не могу в этом находиться, и штукатурку я снимаю. Так как запах появляется. 

Чоловік стверджує, що власниця квартири в ній не мешкає, а лише тимчасово навідується. Намагаємось поспілкуватись з жінкою, але двері не відчиняють.

Олександр звертався до правоохоронців і намагався вирішити проблему через суд. Тварин у жінки забрали, але згодом вона завела нових.

Олександр Чен’ян, мешканець будинку по вулиці Університетській, 37/39
 Районный суд вынес решение о том. чтобы животных изъять, а её штрафом обложить пять минимальных — это 85 грн. С адвокатом они подали апелляцию в областной суд. Состоялся на Руднева областной суд, который оставил в силе решение районного суда.

Згідно із законом про захист тварин від 2016 року, людина може мати стільки домашніх улюбленців, скільки зможе фінансово забезпечити. Прийняті міськрадою правила утримання наказують власникам «не допускати, щоб собаки і коти забруднювали квартири, сходові площадки та інші місця загального користування в будинках, дворах і на вулицях». Але проблема продовжує існувати. В КП «Центр поводження з тваринами» посилаються на відсутність санітарних правил, затверджених на державному рівні.

Юлія Шаповалова, директорка КП «Центр поводження з тваринами»
Есть правила содержания животных в Харькове, которые определяют общие принципы обращения с животными на улице. В частности, что надо выгуливать собаку на поводке, в людных местах в наморднике. А конкретно, как содержать в квартире, эти правила не устанавливают. Нужны нормы ветеринарные по содержанию животных в жилых помещениях. 

В поліції погоджуються, що чіткі санітарні норми можуть бути ухвалені лише Верховною Радою.

 

Автор: Артем Листопад
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.