• Суббота 25.05.2019
  • Харьков +16°С
  • USD 26.34
  • EUR 29.34

У Харкові презентували книгу про видатних поляків (відео)

Общество    1701
У Харкові презентували книгу про видатних поляків (відео)

Книга “Видатні поляки і Харків: біографічний словник” містить історії життя 65 видатних представників Речі Посполитої.

В університеті міського господарства презентували книгу про видатних поляків, які жили на Харківщині. Авторка Любов Жванко розповідає, що матеріал збирала під час перебування у Польщі протягом 3 місяців. Відвідала 13 міст та 34 музея, бібліотеки та архіви.

Любов Жванко, професорка кафедри історії та культурології ХНУМГ ім. Бекетова
В 2016 році, гортаючи інтернет, я натрапила на університет культури у Кракові, який оголошує програму двічі на рік- Тезаурус Полонії для дослідників історико-культурної тематики. Я подала. Я хочу подякувати бібліотеці Короленка. Вони зібрали близько 50 бібліографічних нотаток про видатних поляків у Харкові. 

Книга “Видатні поляки і Харків: біографічний словник” містить історії життя 65 видатних представників Речі Посполитої, які проживали на території регіону. Серед них біографія архітектора Олександра Ржепішевського, автора проекту готелю “Асторія” на Павлівській площі, єдина жінка серед польських військовополонених, замордована в Катині Яніна Левандовська, художники Генрік Семирадський, Ян Станіславський, Болеслав Цибіс, та інших.

Любов Жванко, професорка кафедри історії та культурології ХНУМГ ім. Бекетова
Болеслав Цибіс – це несамовитий художник. У Польщі є його картини в 11 музеях. У 8 з 11 я побувала, я бачила ці картини, я маю копії і плани на майбутню роботу. 

Книга опублікована за підтримки Генерального консульства республіки Польща у Харкові тиражем у 400 екземплярів. Вступне слово надруковане польською мовою.

Анатолій Бабічев, заступник голови ХОДА
Ще одне чудове видання “Видатні поляки і Харків”. Ці поляки дійсно збагатили культуру не лише Харкова, а, звичайно, всієї Україні і всієї Польщі. Нам є чим пишатися у спільній історії. І, звичайно, у нас дуже багато спільних проектів попереду. 

За словами авторки, книгу передали до бібліотек, вишів та культурних центрів. Наступне видання надрукують польською мовою.

Автор: Юлія Бєділо
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.