• Пятница 10.07.2020
  • Харьков +23°С
  • USD 26.93
  • EUR 30.54

На Харківщині невідомі вирубують дуби (відео)

Общество    1278
На Харківщині невідомі вирубують дуби (відео)

У Харкові вирубають дерева, що ростуть поблизу будівлі колишнього тубдиспансеру.

Ірина Гончарова представляє громадську організацію “Зелений Фронт”. Розповідає, що минулого року з’явилась інформація, що біля будинку закинутого тубдиспансеру по вулиці Маршала Бажанова розпочнуть будівництво багатоповерхівки. Жінка почала шукати документи і з’ясувала, що частина території ще у 1984 році була визначена місцевою ботанічною пам’яткою. Її офіційна назва “Чорноглазівські дуби”.

Ірина Гончарова, представниця громадської організації “Зелений фронт”
Дуби, навколо них є земля, навколо них є охорона зона. І є документ, який забороняє вести на території ботанічної пам’ятки будь-які будівельні роботи, роботи по зняттю і порушенню грунта, будь-яку господарську діяльність, яка може порушити екологічну рівновагу.

Місцеві мешканці кажуть, що опинились у небезпеці – територія, де рубають дерева, навіть не огороджена. Люди вже викликали поліцейський патруль, який зафіксував злочин. У “Жилкомсервісі” мешканцям відповіли, що територія давно належить приватній особі.

Олена Кравченко, місцева мешканка
Даже в ЖЭКе мне сказали: “Мы не знаем, здесь частное лицо – хозяин”. Вот понимаете, даже территория то не ограждена, даже если это частное лицо. Как-то это должно быть обозначено. Каким-то информационным щитом. 

Як кажуть люди, вже було знешкоджено близько 50 дерев. Стовбури накривають тентом і оперативно вивозять. Мешканці околишніх будинків збираються подати заяву до суду з метою зберегти ботанічну пам’ятку.

Автор: Василиса Степаненко
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.