• Вторник 17.09.2019
  • Харьков +15°С
  • USD 24.77
  • EUR 27.33

У Харкові на сміттєзвалищі виявлено трупи та рештки свиней у мішках (відео)

Общество    867
У Харкові на сміттєзвалищі виявлено трупи та рештки свиней у мішках (відео)

За результатами досліджень Регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби в Полтавській області у патологічному  матеріалі виявлено ДНК вірус африканської чуми свиней.

Туші 7 свиней у мішках знайшли на стихійному звалищі при виїзді з вулиці Світлої на Кільцеву дорогу. Співробітники Держпродспоживслужби відразу відібрали проби. Після цього рештки тварин спалили, а територію продезинфікували.

Михайло Матвійчук, головний державний інспектор ветеринарної медицини м. Харкова
2 февраля, в субботу, в 12:30 сначала в телефоном режиме, потом и на электронную почту пришло документальное подтверждение наличия ДНК вируса африканской чумы свиней во всех трех пробах, которые мы отправляли в полтавскую лабораторию. 

Через АЧС на ринках посилили ветеринарно-санітарну експертизу. Також організували переоблік наявного свинопоголів’я в господарствах, незалежно від форм власності. Окрім цього, запровадили заходи по недопущенню торгівлі сировиною і продуктами тваринного походження у невстановлених місцях.

Світлана Горбунова-Рубан, віце-мер Харкова
Мы надеемся, что очаг этой проблемы полностью уничтожен. То, что не объявлен карантин на наших рынках, – это решение вышестоящей организации. И учитывая, что не понятно вообще откуда это все взялось, могли ведь привезти откуда угодно и бросить на Окружной дороге. 

Поліція відкрила справу за статтею “порушення ветеринарних правил, яке спричинило поширення епізоотії”. Слідчі дії тривають.

Сергій Соломка, старший інспектор відділу превенції Московського ВП
 Встановити можливі місця вирощування, розведення, зберігання, забою та утилізації погорілих свиней. Також у рамках кримінального провадження, зазначеного в ЄРДР, підготовлено клопотання про призначення необхідної судової експертизи. І з кроком надано доручення на встановлення всіх можливих свідків та очевидців події. 

Африканська чума свиней або хвороба Монтгомері – це вірусне захворювання. За даними Міністерства здоров’я, для людини загрози воно не представляє. Держпродспоживслужба просить харків’ян не купувати продукти тваринного походження в невстановлених місцях, щоб не допустити розповсюдження АЧС.

Автор: Юлія Бойко
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.