• Понедельник 19.08.2019
  • Харьков +22°С
  • USD 25.14
  • EUR 27.85

У Харкові розпочався чемпіонат України з синхронного плавання (відео)

Общество    655
У Харкові розпочався чемпіонат України з синхронного плавання (відео)

Це — перший старт у передолімпійському році, в якому національній збірній потрібно здобувати ліцензії на Ігри в Токіо-2020.

Правила олімпійського відбору у синхронному плаванні в цьому циклі дещо змінилися. Ліцензійних стартів буде три, і перший з них — Кубок Європи — збірна України пропустить, адже відбуватиметься він в Росії. Тож завдання ускладнюється: потрібно або брати одну з двох ліцензій на чемпіонаті світу, або добирати перепустку на олімпійській кваліфікації в Японії.

Світлана Саїдова, головна тренерка збірної України з синхронного плавання
Если мы завоевываем лицензию в группе, наш дуэт будет автоматически в составе. И вот, заметьте, очень интересно — теперь у нас группа пойдет без запасных. Мы проверяем — кто как выступает. Психологическая стабильность должна быть. Умение, рвение, трудолюбие, выполнение всех заданий тренеров — это будет играть решающую роль.

Єдиною плавчинею з олімпійським досвідом в команді залишається Анастасія Савчук. У змаганнях технічної програми дуетів вона разом з Мартою Фєдіною посіла перше місце. “Коротка” групова програма у виконанні збірної Харківської області також виявилась найкращою за оцінками суддів. Капітан команди каже, що за останній час колектив став більш згуртованим.

Анастасія Савчук, заслужений майстер спорту з синхронного плавання
У нас есть, над чем работать и есть на это время. Просто нужно слушать тренеров. Бывают моменты, когда… ну, мы же девочки, у всех бывает плохое настроение.— Сегодня какое настроение было в технической группе?— Все были собраны. Хотели показать результат, который мы отработали.

Для Фєдіної сольний виступ на дорослому чемпіонаті України був дебютним. Плавала програму під пісню гурту «Океан Ельзи» «Така, як ти» і виборола перше місце. Сольний формат — особливий: єдиний у синхронному плаванні, де немає, власне, синхронності.

Марта Фєдіна, майстер спорту міжнародного класу з синхронного плавання
Мне кажется, что это тяжелее — сам за себя. Много кто говорит, что это легче — не надо ни с кем ровняться, считать. Но эмоционально — то, что ты один, на тебя все смотрят, мне кажется, это сложнее.— А как справляться с этим чувством?— Я до конца еще так и не научилась, думаю, с опытом это приходит.

Чемпіонат України в басейні «Локомотив» триватиме до п’ятниці.

Автор: Олександр Григоров
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.