• Воскресенье 15.12.2019
  • Харьков +5°С
  • USD 23.56
  • EUR 26.24

TruCam – на дорогах Харківщини: патрульні отримали п’ять радарів (відео)

Общество    1745
TruCam – на дорогах Харківщини: патрульні отримали п’ять радарів (відео)

Поліція використовує прилади для вимірювання швидкості на проспекті Гагаріна та на трасі «Київ – Харків – Довжанський».

На проспекті Гагаріна відтепер є відеофіксація. Екіпаж патрульної поліції з понеділка за допомогою TruCam зупиняє порушників швидкісного режиму. Правоохоронці розповідають, що новий радар здатний бачити рух авто на дистанції 1200 метрів. Максимальна швидкість, яку він “помічає”, – 320 км/год.

Василь Ємельянов, інспектор управління патрульної поліції Харківської області

Ми самостійно натискаємо на курок, наводимо на автомобіль і фіксуємо швидкість. Автоматично – це коли вмикається автоматично. Просто інспектор стоїть, направляє радар в сторону потоку автомобілів, і він сам уже фіксує і подає звуковий сигнал про те, що автомобіль перевищив швидкість. 

Дозволена швидкість у місті – 50 км/год. Допустима – максимум до 70. Копи пояснюють: якщо TruCam зафіксував 73 км/год – це вже порушення швидкісного режиму. Водію доведеться сплатити штраф у розмірі 255 гривень.

Василь Ємельянов, інспектор управління патрульної поліції Харківської області

В основному водії реагують нормально. Деякі кажуть, що вже давно потрібно було видавати такі радари, тому що в нашому місті багато порушень швидкісного режиму. 

Зараз із новими радарами працюють посилені екіпажі із чотирьох патрульних. Правоохоронці пояснюють: ознайомитися та спробувати техніку на практиці хоче кожен поліцейський, але на місто та область видали лише п’ять TruCam.

 Андрій Біляцький, інспектор управління патрульної поліції Харківської області

Идет обучение. Кто-то в чем-то разобрался и другому подсказывает, поэтому экипаж увеличен на сегодня до 4 человек.

Кожний поліцейський має зареєструватися в налаштуваннях радару. Це дасть змогу зберігати, скільки швидкісних порушень виявив саме цей правоохоронець.

Василь Ємельянов, інспектор управління патрульної поліції Харківської області

Прилад вмикається. Тут потрібно пройти реєстрацію. Тобто інспектор, який її отримує, він закріпляється за ним. Реєстрація – тут вказуються дані інспектора. Прізвище інспектора, номерний знак жетону. 

Патрульні поліцейські можуть використовувати радари лише там, де є спеціальні дорожні знаки із попередженням про відеофіксацію. Тому водій має право зажадати пояснень, якщо місце зйомки на новий прилад є незаконним. Зараз копи випробовують TruCam на дозволеній територій. Порушник рухається зі швидкістю 80 км/год.

Водій із порушенням погоджується. Каже, що давно потрібно було видати поліцейським радари.

Я ехал, там был светофор. Я следил за светофором и упустил из внимания спидометр.

Водію виписали адмінпротокол та штраф на 255 гривень. У разі порушення обмеження швидкості руху більше ніж на 50 кілометрів фінансова санкція складатиме 510 гривень.

Автор: Анна Шевченко
×

Tакже вы можете позвонить в редакцию по телефонам (057) 763-12-12, 763-14-14 или отправить письмо.